Adalet Bakanlığı 6 Bin 111 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ekim 10, 2017

Adalet Bakanlığı 6 Bin 111 Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Adalet Bakanlığı'nın beklenen personel alımı ilanı sonunda yayınlandı. İlk etapta 2.500 kişilik personel alımı yayınlayan kurum, ikinci etapta Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) bünyesine 3 bin 611 kişilik kadro ile memur personel alımı yapacağını duyurdu! İşte detaylar...

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün 6 bin memur alımı yapılacak açıklamasının ardından kısa bir süre sonra memur alımı ilanı yayınlandı. Adalet Bakanlığı son yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine toplamda 6 bin 111 kişilik kadro ile memur personel alımı gerçekleştirecek. 6 bin 111 kişilik kadronun 3 bin 611 kişisini Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü oluşturuyor.

Adalet Bakanlığı'na yapılacak memur alımlarında adaylardan KPSS şartı aranacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Kamu personeli seçme sınavı puan durumuna göre, Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan Yazılı ve/veya sözlü sınava katılarak başarılı olan adaylar kurum bünyesinde memur olmaya hak kazanacaklardır.

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak?

Adalet Bakanlığı personel alımları şu pozisyonlar ve kadrolar çerçevesinde yapılacaktır; 2 bin 250 Zabıt katibi, 250 Mübaşir olmak üzere toplam 2.500 kişilik işe alım gerçekleştirilecektir. 2. etapta yayınlanan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) ilanına göre; 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli (şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611  personel alımı yapılacağını belirtti. Böylece 2 kurum için toplamda ayrılan kadro 6.111 olmuş oldu.

Adaylardan Aranan Şartlar Neler?

Adalet Bakanlığı 6 bin 111 kişilik kadrosuna başvuru yapacak adaylar, T.C. vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış omaları, Yapılacak güvenlik ve Arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve bunlar dışında her kadro için aranan özel şartları taşımaları gereklidir.

Özel Şartlar

Zabıt Katipliği için: 

Adalet Bakanlığı 2250 Zabıt katibi ilanına başvuru yapacak adaylar, ) Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlsans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarh itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak şartları aranmaktadır.

Mübaşir: 

Adalet Bakanlığı 250 Mübaşir kadrosuna başvuru yapacak adaylar, en az lise veya dengi okul mezunu olmak zorundadırlar.

Başvuru

Adalet Bakanlığı'nın personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, 13 Ekim 2017 tarihi ile 24 Ekim 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuruların hangi kurumlara yapılacağı ve Adaylardan istenilen belgeler ilanda belirtilmiştir. Adalet Bakanlığı 2 bin 500 sözleşmeli personel alım ilanına ulaşmak için tıklayın. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) 3 bin 611 Memur Personel Alım ilanına ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon