CTE 3 Bin 222 Gardiyan (İKM) Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ekim 10, 2017

CTE 3 Bin 222 Gardiyan (İKM) Alımı Yapıyor

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) resmi internet sitesinde yaptığı duyuruyla birlikte toplamda 3 bin 222 İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) alımı ilanını yayınladı. İlan ve başvuru hakkındaki detaylar yazıdadır.

Adalet Bakanlığı bünyesinde yer alan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), bünyesindeki açık pozisyonları kapatmak için toplamda 3 bin 222 kişilik boş kadro ile İnfaz Koruma memuru (Gardiyan) alımı yapacak. Başvuru yapacak olan adaylardan aranan 2 temel özellik ise; en az lise mezunu olmak ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'den en az 70 puan almış olmak.

> İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) maaşlarını merak ediyorsanız TIKLAYIN.

İnfaz Koruma Memurluğu'na başvurularda adayların KPSS puanları en yüksek puandan en düşüp puana kadar sıralanacaktır.
CTE

Adaylardan Aranan Şartlar

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ( CTE ) İnfaz Koruma Memuru alım ilanına başvuru yapacak adaylar, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve Arşiv araştırmasında olumlu sonuç alabilmek, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Soınavın son başvuru tarihi ile 18 Yaşını tamamalamış ve SInavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, görevi yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, En az lise mezunu olmak şartı ile Önlisans veya lisans mezunu olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.
Yukarıdaki şartlarlar birlikte İnfaz Koruma memuru ( Gardiyan ) kadrosunun gerektirdiği, Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak ve Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.) şartları aranmaktadır.

Başvuru

İnfaz Koruma Memuru alımları başlamış olup, başvuru yapacak adayların en geç 25 Ekim 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bakanlığın internet sitesinden indirilecek olan başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlığına (sınav merkezi) veya herhangi bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuracaklardır. İlanın tam metnini incelemek için tıklayın.

1 yorum:


EmoticonEmoticon