Danıştay En Az Lise Mezunu Personel Alımı İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Ekim 14, 2017

Danıştay En Az Lise Mezunu Personel Alımı İlanı Yayınladı

Danıştay, bünyesindeki açık pozisyonları kapatmak için personel alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan memur alımı ilanında en az lise mezunu aşçı, garson ve bahçıvan alımı yapılacak. İşe alımlar sözleşmeli personel statüsünde gerçekleştirilecek. Danıştay personel alımı detayları ve adaylardan istenilen şartları sizler için derledik.

Adaylardan Aranan Şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlarında yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31 Aralık 1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

Özel Şartlar

Garson Hizmetinde Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

Aşçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak, Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

danıştay

Bahçıvan Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları 

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Bahçıvanlık bonservisi sahibi olmak. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Bahçıvan” statüsünde çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

Başvuru

Danıştay Başkanlığı Destek Personeli alım ilanına başvurular başlamış olup, en geç 27 Ekim 2017 tarihine kadar saat 17:00 a kadar başvurular yapılması gerekmektedir.  Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan http://www.danistay.gov.tr ‘den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen  Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

İlanın tam metnine, adaylardan istenilen belgelere ve başvuru formalarına aşağıdaki bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

http://www.danistay.gov.tr/duyurudetay-315.html
Comments


EmoticonEmoticon