Diyanet İşleri Başkanlığı 50 Personel Alımı İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ekim 30, 2017

Diyanet İşleri Başkanlığı 50 Personel Alımı İlanı Yayınladı

Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden taşra teşkilatına KPSS şartsız 50 kişilik personel alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre 50 Murakıp alımı yapılacak. İlana bayanlar başvurabilecek. Başvuracak olan adaylara sözlü sınav uygulanıp, atamalar sınav sonuçlarına göre yapılacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı şartları ve başvuru süreci hakkındaki tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Adaylardan Aranan Şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak, en az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, sınava müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlıkta en az beş yıl görev yapmış olmak, Başkanlık teşkilatında halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre çalışıyor olmak.
Diyanet İşleri Başkanlığı

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

Diyanet İşleri Başkanlığı 50 murakıp alımı başvurusu için gerekli olan belgeler şu şekildedir;
T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı veya pasaport), en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi), görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ve adlî sicil kaydına ilişkin yazılı beyanı.

Başvuru

Diyanet İşleti Başkanlığı personel alımı ilanına başvurular 30 Ekim tarihi ile başlamış olup, son başvuru tarihi 13 Kasım 2017'dir. Belirtilen başvuru tarihi dışında yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuruda bulunmak isteyenlerden merkezde çalışanlar birimlerine, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine başvuru için gerekli belgelerle birlikte şahsen yapmaları gerekir. Başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon