Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 Memur Alımı İlanı Yayınladı! - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ekim 16, 2017

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 Memur Alımı İlanı Yayınladı!

Ekim ayı itibariyle kamu kurumları personel alımlarına hız verdi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'da memur alımı ilanı yayınlayarak, Ekim ayında personel alımı yapan kurumlar arasına girdi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'ndan yayınladığı ilana göre bünyesine 425 memur alımı yapacak. Alım yapılacak pozisyonlar ve başvuruda bulunmak isteyen adaylardan aranan şartlara yazıdan ulaşabilirsiniz.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda toplamda 425 kişilik kadro ile memur alımı gerçekleştirecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı alım yapacağı kadrolar için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayacak.

Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sırasına göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınava katılacaklardır. Adaylar kadro sayısının üç katı kadar değerlendirmeye girecek olup en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama yapılacaktır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı başvuru yapan adaylar bakanlık tarafından sonradan yapılacak duyuru ile, sınava girip girmeyecekleri belli olacak olup, sadece bakanlığı resmi sayfasından duyurulacaktır. Adaylara ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır. Buna göre, Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar 18 Aralık 2017 ile 08 Ocak 2018 tarihleri arasında sözlü sınava katılacaklardır.

Hangi Kadrolar İçin Alım Yapılacak

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 personel alımı için ayrılan kadrolar şu şekilde belirlenmiştir; 300 Muhafaza Memuru, 50 Memur, 25 Avukat ve 50 Tüketici Hakem Heyeti Raportörü'dür.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Adaylardan Aranan Şartlar

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yukarıdaki kadrolara göre adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu personeli seçme sınavından KPSSP3 ( Lisans ) puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları ve bunlar dışında kadrosuna göre özel şartlar aranmaktadır.

Başvuru

Adaylar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 memur alımı başvuruları, 25 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlamış olup, 05 kasım 2017 tarihine kadar devam edecektir.. Buna göre başvurular, Bakanlığın internet sitesinde (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile veya değişik yollar ile yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir. İlanın tam metnini inceleyerek aranan özel şartlara ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. İlanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon