Halkbank KPSS Şartsız 1295 Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Ekim 19, 2017

Halkbank KPSS Şartsız 1295 Personel Alımı

Halkbank, resmi internet sitesinde yaptığı duyuruya göre bünyesindeki açık pozisyonları kapatmak için farklı pozisyonlarda toplamda 1295 kişilik personel alımı gerçekleştirilecek. İşe alımlarda adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Halkbank'ın personel alımı yapacağı pozisyonlar, adaylardan aranan şartlar ve başvuru süreci hakkındaki tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar

Halkbank 3 farklı ilan yayınladı ve toplamda 1295 kişi alacağını belirtti. Buna göre Halkbank 35 Müfettiş yardımcısı, 25 İç Kontrolör Yardımcısı, 170 Uzman Yardımcısı, 10 Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı, 5 Bilgi Teknolojileri İç Kontrolör Yardımcısı ve 50 Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı olmak üzere toplamda 295 personel alacak. Türkiye genelinde ise 1000 Servis Görevlisi alınacak.

Genel Şartlar

Halkbank, işe alımlarda başvuruda bulunacak olan adaylardan bazı genel ve özel şartları taşımasını beklemektedir. Genel şartlar şu şekildedir;
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
  • kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Her ne sebeple olursa olsun suç hükümlülüğü bulunmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
  • Bankacılık kanunlarına göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
  • Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak,

Özel Şartlar

Müfettiş Yardımcısı (35 Kişi Alınacak)

Müfettiş Yardımcılığı için, lisans mezunları için 01.01.1989 ve sonrası, Yüksek Lisans/Doktora mezunları için 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak, İlgili bölümlerden öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans bölümleri arasından mezun olmak veya Mühendislik bölümlerinin dışında kalan Mühendislik bölümlerinden mezun olup yine bu tabloda belirtilen programlarda yüksek lisans derecesi almış olmak ve banka tarafından daha önce yapılmış olan Müfettiş yardımcılı sınavına katılmamış olmak şartları aranır.


İç Kontrolör Yardımcısı (25 Kişi Alınacak)

İç Kontrolör Yardımcılığı için, 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak, İlgili bölümlerden Mühendislik bölümlerinden mezun olmuş olmak ve Banka tarafından daha önce yapılan sınava katılmamış olmak.

Servis Görevlisi (1000 Kişi Alınacak)

01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak ve Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak şartları aranmaktadır. Lisans Mezunu Bölüm ayrımı olmaksızın tüm 4 yıllık mezunlar başvurabilir. (AÖF mezunları başvurabilir.)

Uzman Yardımcılığı (170 Kişi Alınacak)

Uzman Yardımcılığı için, ise 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak, Banka tarafından yapılmış sınava daha önce katılmamış olmak ve üniversitelerin (bölüm kısıtlaması olmaksızın) öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak.

Bilgi Teknolojileri Müfettiş Yardımcısı (10 Kişi Alınacak)

Lisans mezunları için 01.01.1989 ve sonrası; Yüksek Lisans mezunları için 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak, 4 Yıllık lisans mezunu olmak ve daha önce banka tarafından yapılan Müfettiş yardımcılığı sınavına katılmamış olmak.

Bilgi Teknolojileri İç Kontrolör Yardımcısı (5 Kişi Alınacak)

01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak, Banka tarafından daha önce yapılan İç Kontrolör Yardımcısı sınavına girmemiş olmak ve belirtilen lisans bölümlerinden mezun olmak.

Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı (50 Kişi Alınacak)

01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak, öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans veya yüksek lisans bölümlerinden mezun olmak ve Banka sınavın daha önce girmemiş olmak.
Halkbank

Sınav Hakkında

Adaylar başvurularını gerçekleştirdikten sonra Sınav bedeli olan 75 TL yi en geç 09 Kasım 2017 tarihine kadar saat 17:00 a kadar Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden, adayın T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı ile en az biri cep telefonu olmak üzere 2 (iki) telefon numarası verilerek yatırmaları gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen adaylar 01 Aralık 2017 ile 10 Aralık 2017 tarihleri arasında Halkbank resmi internet sitesinden “T.C. Kimlik Numarası” ve “Aday Şifresi” girerek, Sınav yerini, saatini öğrenebilirler.
Not: Sınavda yanlışlar doğruyu götürmüyor.

Başvuru

Halkbank personel alımı için başvurular başlamış olup en geç 09 Kasım 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular, banka web sitesi https://www.halkbank.com.tr bağlantısından da erişilebilecek olan, https://halkbank.istanbul.edu.tr adresinden yapılacak; şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar ayrıca ilanların tam metinlerine ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirler. İlanların tam metinlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon