İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Maaşları Ne Kadar? - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cumartesi, Ekim 14, 2017

İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) resmi internet sitesinde yaptığı duyuruyla birlikte bünyesine İnfaz Koruma Memuru alımı yapacağını duyurdu. Gardiyan alımları, Başta Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı ile yapılmakta olup, başvuruda bulunacak olan adaylardan bazı özel şartlar da istenmektedir. Adaylardan istenilen şartların tümüne ilan metninden ulaşabilirsiniz. Peki İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) maaşları ne kadar? Bu mesleği icra edenlerin görevleri neler? Tüm bu soruların cevabını sizler için yanıtlıyoruz.

İKM Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmekte olan İKM Gardiyan maaşları 2017 yılı maaş tablosu şu şekildedir;
D/K Hizmet Yılı Eğitim Durumu Net Maaş
13/3 Yeni Başlayan Lise 2,876 TL
10/2 Yeni Başlayan Önlisans 2,883 TL
9/1 Yeni Başlayan Lisans 2,885 TL
8/1 3 Yıl Lisans 2,686 TL
7/1 6 Yıl Lisans 2,888 TL
6/1 9 Yıl Lisans 2,940 TL
5/1 12 Yıl Lisans 2,949 TL
1/4 25 yıl ve üzeri Lisans 3,432 TL
Maaş hesaplamasında, bekar ve çocuksuz personel kriterleri dikkate alınmıştır. Hesaplamalara sendika aidatı, BES kesintisi, fazla mesai ve kalkınmada öncelikli bölgelerdeki ek tazminat yansıtılmamıştır.

> 3.200 İnfaz Koruma Memuru Alımı İlanına Başvuruda Bulunmak İçin TIKLAYIN.
infaz koruma memuru maaşları

Gardiyan (İKM) Görevleri Nedir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmekte olan gardiyan (infaz koruma memuru) personelleri sorumlu oldukları, çalıştıkları cezaevlerinde sorumlu olmakta olup burada mahkum sayımları vb. gibi işler yaptığı gibi görevleri mahkumların cezaevlerinden kaçmasını engelleyerek, cezaevlerinin düzeninden sorumludur.
Comments


EmoticonEmoticon