Kredi ve Yurtlar Kurumu 25 Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Ekim 20, 2017

Kredi ve Yurtlar Kurumu 25 Personel Alımı

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), bugün yayınladığı ilan ile bünyesine personel alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), bugün yayınladığı duyuruya göre bünyesinde bulunan memur açığını kapatmak için 25 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları ve başvuru tarihleri haberimizde yer almaktadır.

Sosyal devlet anlayışı ve insan odaklı yaklaşımlarla ülkemizde eğitim görmekte olan yüksek öğrenim öğrencilerinin öğrenimlerine destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak için, kredi/burs, barınma, beslenme hizmetleri ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler sunan Kredi ve Yurtlar Kurumu, yayınladığı ilan ile bünyesine 25 Müfettiş Yardımcılığı kadrosu için alım yapacak. Başvuruda bulunacak olan adaylara Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Yapılacaktır. Ayrıca adayların bu sınava katılabilmeleri için 2017 KPSS den puan almış olmaları ve başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir. İşte o şartlar;

Adaylardan Aranan Şartlar

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Müfettiş Yardımcılığı kadrosuna yapacağı alım için adaylardan, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, İktisat, Siyasi, İşletme, İdari bilimler, Hukuk ve Siyasi Bilgiler fakültelerinden en az dört yıllık lisans eğitimi almış olmak veya bu okullara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylı olan yurtiçi veya yurtdışı okullardan mezun olmuş olmak, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müfettiş Yardımcılığı sınavında iki defadan fazla katılmamış olmak, Müfettişlik karakteri ve vasıflarına uygun olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek bir sağlık problemi bulunmamak şartları aranmaktadır.

KYK personel alımı

Başvuru

KYK personel alımı başvuruları 25 Ekim 2017 tarihinde başlayıp, 31 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın (www.gsb.gov.tr), kurumun (www.kyk.gov.tr) internet adreslerinden veya doğrudan e-devlet üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/) giriş yaparak başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları, yüksek öğrenim diploma veya mezuniyet belgeleri ile KPSS sonuç belgelerini tarayarak eklemeleri ve başvuru formunun çıktısı ile birlikte formda belirtilen belgeleri en geç 06.11.2017 Pazartesi günü saat 18.00'e kadar "Kıbrıs Cad. No: 3 06600 Kurtuluş/ANKARA" adresinde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına bizzat veya posta yoluyla iletmeleri gerekmektedir. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon