Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne 1600 Kadro İhdas Edildi - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Ekim 20, 2017

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne 1600 Kadro İhdas Edildi

Kamu personel alımları tüm hızıyla devam ediyor. Neredeyse her gün bir ilan veya kadro ihdası haberi ortaya çıkıyor. Bizlerde kamu kurumlarının personel alımı haberlerini anlık olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda Nüfus Hizmetleri Kanu'nun kabul edilmesiyle birlikte Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne 1600 kadro ihdas edildi.

TBMM Genel Kurulu'nda Nüfus Hizmetleri Tasarısı'nın geçmesiyle birlikte bir çok alanda yeni düzenlemeler faaliyete geçmiş oldu. Düzenleme ile Türk vatandaşlığını kazanan yabancının ergin olmayan çocuğunun sonradan alınan velayet kararı ile de Türk vatandaşlığını unvanını kazanması sağlanıyor. Yapılan düzenlemelerin yanında personel alımı bekleyen adaylara müjdeli haber de gelmiş oldu. Yeni düzenleme, beraberinde 1600 kişilik kadro da getirdi.

Görüşmelerde, AKP'nin kabul edilen önergesiyle İstanbul'un Eyüp ilçesinin adının "Eyüpsultan" olarak değiştirilmesini öngören madde metne ihdas edildi.
nüfus müdürlüğü

1600 KİŞİLİK KADRO İHDAS EDİLİYOR

TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edilen kanun tasarısı kapsamında bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne 1600 kadro ihdas edilmesine ilişkin tasarıda yasalaşmış oldu. 

Söz konusu tasarının kabulünün ardından Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bizler konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve personel alımı ilanı yayınlanır yayınlanmaz sitemiz üzerinden ayrıntıları sizlerle paylaşacağız. Bizi Facebook üzerinden takip ederek, tüm kamu kurumlarının personel alımlarından anında haberdar olabilirsiniz. Facebook sayfamız için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon