TBMM 118 Personel Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ekim 16, 2017

TBMM 118 Personel Alımı Yapıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Resmi Gazete'de yayınladığı ilan ile lise, önlisans ve lisans mezunları için çeşitli pozisyonlarda görevlendirilmek üzere 118 personel alımı yapacağını duyurdu. TBMM 118 personel alımına başvurular 16 Ekim itibariyle başladı. TBMM'nin alım yapacağı pozisyonları ve adaylardan istenilen şartları sizler için yazımızda derledik. Dilerseniz sitemiz üzerinden de ilana başvuruda bulunabileceksiniz. İşte tüm detaylar...

TBMM Hangi Pozisyonlara Personel Alımı Yapacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ( TBMM ) Ankara'da 2 Sıhhi Tesisat Teknisyeni, 3 Sıhhi Tesisat Teknisyeni, 4 Usta (Boyacı), 1 İnşaat Mühendisi, 4 Ofsetçi, 3 Resim Seçici, 1 Sesçi, 15 Bilgisayar Teknikeri, 5 Bilgisayar Teknisyeni, 8 Elektrik-Elektronik Teknisyeni, 4 Usta (Parkeci), 1 Mimar, 2 Montajcı, 4 Muhabir, 1 Elektrik Mühendisi, 2 Elektronik Mühendisi, 8 Yangın Söndürme Eri, 5 Alt Yazıcı, 2 Arşivci, 4 Ciltçi, 2 Elektronik Dizgi Operatörü, 2 Fotoğrafçı, 4 Görsel Tasarımcı, 4 Kameraman, 15 Memur, 12 Ziyaretçi Kabul ve Yönlendirme Memuru olmak üzere bünyesine toplamda 118 kişilik personel alımı yapacak.
TBMM personel alımı

Adaylardan Aranan Şartlar

TBMM alım yapacağı kadrolar içni adaylardan sınava katılabilmeleri için, 2016 yılında veya 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, En az lise mezunu olmak şartı ile Önlisans veya Lisans mezunu olmak, Ayrıca Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan aranacaktır. Bunlar dışında her kando için adaylardan özel olarak kadro seviyesine göre eğitime ve bilgiye sahip olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru

Adaylar bu şartlara göre başvurularını yapabilirler. Başvurular 16 Ekim 2017 tarihi itibari başlamış olup, en geç 30 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar buna göre başvurularını TBMM resmi internet sayfasından elektronik ortamda yapacaklardır.
Comments


EmoticonEmoticon