Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ekim 31, 2017

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı KPSS Şartsız Personel Alımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Daire Başkanlığı yapmış olduğu duyuruya göre bünyesindeki farklı pozisyonlardaki personel ihtiyacını gidermek için alımlar yapacak. İşe alımlarda KPSS şartı aranmayacak olup, atamalar sözleşmeli personel statüsünde gerçekleştirilecektir. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, bünyesine 7 personel alımı yapacak. Başvuruda bulunacak adaylara giriş sınavı uygulanacak. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamayla yapılacaktır.

Sınavın ilk aşaması yazılı bölümü 16 Aralık 2017 tarihinde ankara'da yapılacaktır. Buna göre sınava katılmak isteyen adaylar aranan şartları taşımak zorundadırlar. Şartlar arasında Kamu personeli seçme sınavı şartı bulunmamakta. Ancak adayların Yabancı dil sınavı sonuçlarına ataması yapılacak. Buna göre Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Almanca bilen 2, Fransızca bilen 2 ve İngilizce bilen 3 personel alımı yapacaktır.


Başvuru Şartları

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı alım yapacağı personel adaylarından, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak veya Mavi kart sahibi olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A bendinde bulunan 1,4,5,6 ve 7. maddelerindeki şartları taşımak, Yazılı sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 40 yaşından büyük olmamak, Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim veren fakültelerinin İlgili bölümlerinden mezun olmak ve 978 sayılı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda belirtilmiş olan Başkanlık faaliyetleri kapsamında 3 yıllık tecrübe sahibi olmak şartları aranacaktır.
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

Başvuru

İlana başvurular 01 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olup, en geç 30 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar son başvuru günü en geç 18:00 a kadar başvurularını yapmış olmaları şarttır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kullanabilirler. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon