16 İlde KPSS Şartsız 7400 Bekçi Alımı Yapılıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Kasım 01, 2017

16 İlde KPSS Şartsız 7400 Bekçi Alımı Yapılıyor

Bekçi uygulamasına geçiş ile birlikte Devlet Personel Daire Başkanlığı neredeyse her gün yeni bir il için bekçi alımı ilanı yayınlıyor. Bizlerde yeni ilanlar yayınlandıkça, adaylardan aranan şartları ve başvuru süreci hakkındaki tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. 2017 yılının sonuna doğru yaklaşırken kamu kurumları personel alımlarına hız verdi. En çok alım yapılan pozisyon ise çarşı ve mahalle bekçisi olarak göze çarpıyor. Bu bağlamda 16 ilimizde toplam 7400 bekçi alımı yapılacak. Alım yapılacak olan illerin sayısının daha da artması, toplamda 30.000 bekçi sayısına ulaşılması bekleniyor. Bekçi alımı duyuruları, alım yapılacak olan illerin valiliği üzerinden kamu oyuna duyuruldu. Bekçi alımlarında adaylardan KPSS şartı aranmayacak olup, valilikler tarafından sözlü ve yazılı sınav uygulaması yapılacaktır. Aşağıda alım yapılacak olan illerin kontenjanlarına ve adaylardan istenilen şartlara ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir: Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Başvuru Şartları Neler?

Çarşı ve Mahalle bekçisi alım ilanlarına başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilir. Adaylardan, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, Erkek olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Askerlik hizmetini yapmış olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden kitle indeksi 18 ( dahil ) ile 27 ( dahil ) olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak ve Başvuru yapılacak il/İlçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.
Bekçi

O İlde İkamet Şartı Esnetildi

Bunun yanı sıra bekçi alımlarında bazı değişiklikler meydana geldi. Buna göre İzmir Valiliği 750 bekçi alımında ikametgah şartı esnetildi. İzmir Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada éÇarşı ve Mahalle Bekçiliği alım şartlarından “Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak” şartı ile ilgili yapılan açıklamada; belgelemek kaydıyla (askerlik, eğitim, sağlık, meslek icabı vb.) nedenlerle ikametini başka illere aldıran ve son bir yıl içerisinde ikametini tekrar müracaat iline çevirenlerin başvuruları alınabilecektir.'' ifadelerine yer verildi. 

Peki sizler bekçi alımında hangi iller için ikametgah şartının esnetilmesini talep ediyorsunuz. Görüş ve taleplerinizi belirtmek için sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz.

Hangi İlde Bekçi Alımları Yapılacak

Alım yapılacak Valilik Kontenjan Detaylar
İstanbul Valiliği 2000 Tıklayın
İzmir Valiliği 750 Tıklayın
Samsun Valiliği 250 Tıklayın
Bursa Valiliği 250 Tıklayın
Trabzon Valiliği 150 Tıklayın
Gaziantep Valiliği Sayı belirtilmemiş Tıklayın
Mersin Valiliği 500 Tıklayın
Hatay Valiliği 300 Tıklayın
Adana Valiliği 600 Tıklayın
Antalya Valiliği 250 Tıklayın
Erzurum Valiliği 250 Tıklayın
Ordu Valiliği 100 Tıklayın
Ankara Valiliği 1000 Tıklayın
Kocaeli Valiliği 200 Tıklayın
Sakarya Valiliği 150 Tıklayın
İzmir Valiliği 750 Tıklayın
Yeni bekçi alımı ilanları yayınlandıkça bu tabloyu güncelleyeceğiz. Bekçi alımı ilanlarını bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Yeni ilanlar yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak istiyorsanız Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon