Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Memur Alım İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Kasım 01, 2017

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Memur Alım İlanı Yayınladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak amacıyla Devlet Personel Daire Başkanlığı üzerinden 50 memur alımı ilanı yayınladı. Bakanlığın yapacağı 50 kişilik personel alımına ilişkin tüm bilgilere yazıdan ulaşabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 personel alımı ilanı yayınladı. Memur alımlarında KPSS puanı esas alınacak olup, adayların KPSS puan sırasına göre sözlü sınav yapılacaktır. Hangi alanlardan kaç kişi alınacağına ilişkin bilgi aşağıdadır.

Hangi Alanlardan Ne Kadar Alım Yapılacak?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı toplamda 50 kişilik kadro ile, İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakülteleri 15, Hukuk 6, Sosyal Hizmetler 4, Psikoloji 8, Sosyoloji 4, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 4, Bilgisayar Mühendisi 3, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 2 ve İstatistik 4 olmak üzere toplamda 50 kişilik memur alımı yapılacak.
Aile Bakanlığı personel alımı

Adaylardan Aranan Şartlar

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 kişilik personel alımı için adaylardan bazı şartlar aramaktadır. Bu şartlar; 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sözlü sınavın yapılacağı yılın yani 2018 yılının Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Yukarıda ilgili bölümlerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmul veya bunlara denkliği olan YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakültelerinden mezun olanlar için 80, diğer bölümlerden mezun olanlar için 75 ve daha yüksek puan almış olmak, başvuru tarihinin son 5 yılı içerisinde YDS den ingilizce alanında en az C seviyesinde 70 puan almış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak şartları aranmaktadır.


Başvuru

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı memur alımı başvuruları, 20 Kasım 2017 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 01 Aralık 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular, Başvuru formu ve diğer belgeler ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Eskişehir Yolu Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No:10/A Kat 1 Çankaya/ANKARA adresine şahsen, herhangi bir yakını veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon