Ankara Valiliği 1000 Bekçi Alımı İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Kasım 06, 2017

Ankara Valiliği 1000 Bekçi Alımı İlanı Yayınladı

Ankara Valiliği, 6 Kasım 2017 tarihli duyurusuyla 1000 adet çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacağını duyurdu. Bekçi alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Detaylar haberimizde.

Ankara Valiliği 1000 çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanı yayınladı. Ankara ili ve çeşitli ilçelerine KPSS şartı olmadan en az lise mezunu bekçi alımı yapılacak. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları halinde, başvuru sonuçlarına göre sözlü sınava tabii tutulacak ve Sözlü sınav sonucuna göre yazılı sınava davet edilecektir. Yazılı sınavdan da başarılı olan adaylar ise Asil ve Yedek listesine alınacaktır.

- Diğer illerdeki bekçi alımı ilanlarına ulaşmak için tıklayın.

Başvuru Şartları Neler?

Ankara Valiliği 1000 bekçi alımı ilanına, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olan, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden ve kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Askerliğini yapmış olmak, 30 yaşından büyük olmamak ve Başvuruda bulunduğu il ve ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

İlginizi Çekebilir: Bekçi Maaşları Ne Kadar?

Ankara valiliği bekçi alımı

Hangi İlçelere Bekçi Alınacak?

Ankara Valiliği toplamda 1000 kişilik kadro ile Bekçi alımı yapacağını belirtti. Buna göre Ankara Valiliği, Altındağ'da 90, Çankaya'da 225, Etimesgut'ta 90, Keçiörende 170, Mama'ta 150, Pursaklar'da 25, Yenimahalle'de 120, Gölbaşı 20 ve Sincan'da 110 çarşı ve mahalle bekçisi alacak.


Başvuru

Ankara Valiliği bekçi alımına başvurular, 22 Kasım 2017 tarihi ile 06 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Buna göre başvurular ilçe emniyet müdürlüklerine mesai saatleri içerisinde şahsen yapılacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak inceleyebilirler.
İlanın tam metni
Comments


EmoticonEmoticon