Bakan Müjdeyi Verdi! 20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Kasım 05, 2017

Bakan Müjdeyi Verdi! 20 Bin Öğretmen Alımı Yapılacak

Liseye geçişte yeni sınav sistemini açıklamak üzere Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen alımıyla ilgili gelen bir soru üzerine öğretmen ataması bekleyen adaylar için müjdeli haberi verdi. Bakan, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine 20 bin öğretmen alımının yapılacağını duyurdu. 20 bin öğretmen alımının yapılacağı tarih de belli oldu. Tarih bilgisi ve Bakan İsmet Yılmaz'ın açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte o açıklamalar:

20 bine yakın öğretmenin alımı için şubatta bir duyuru yapıyoruz. Muhtemelen mayısta sınavlarını yaparız, haziran-temmuzda da atamasını gerçekleştiririz.
Öğrenci sayısını indiremezsiniz o halde öğretmen sayısını artırmamız lazım. Öğretmen yaş ortalamamız 40 yaşın altında. Genç olan öğretmenin hizmet içi eğitim ihtiyacı da biraz daha fazla deniyor. Buna da dikkat etmek gerekiyor. Biz önümüzdeki yıl 20 bine yakın öğretmen alacağız. Son rakamı Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımız ile bir araya geleceğiz. 20 bin öğretmen alımı için şubatta duyuru yapacağız.
öğretmen alımı

isbasvurulari.net olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. MEB öğretmen ve personel alımı ilanı yayınlanır yayınlanmaz tüm detayları sitemizde paylaşacağız. Kamu personel alımlarından ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Facebook sayfamızı beğenmek için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon