Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 Personel Alımı İlanı Yayınlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Kasım 03, 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 Personel Alımı İlanı Yayınlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bünyesinde istihdam edilmek üzere 20 memur alımı ilanı yayınladı. Personel alımı yapılacağı bilgisi kurumun kendi sitesinde kamuoyuna duyuruldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  bünyesindeki personel açığını tamamlamak için, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Genel İdari Hizmetleri Sınıfında 8. dereceden boş kadrosuna 20 kişilik kadro ile Müfettiş Yardımcısı alacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı alım yapacağı 20 kişilik kadro için adaylara yazılı ve sözlü sınav sistemi uygulayacaktır. Alımlar farklı alanlarda yapılacak olup detaylar şu şekildedir.

Alım Yapılacak Bölümler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplamda 20 kişilik kadro ile Müfettiş Yardımcısı alımı yapacağını kendi resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; İnşaat Mühendisliği bölümünden 4, Mimarlık Bölümünden 2, Çevre Mühendisliği bölümünden 2, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 2, Hukuk 3, İktisat 3, İşletme 2 ve Maliye bölümünden 2 olmak üzere toplamda 20 kişi alacak.

Aranan Şartlar Neler?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı alım yapacağı kadro için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Giriş sınavının yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Üniversitelerin  en az 4 (dört) yıllık eğitim veren yukarıda açıklanan fakültelerinin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının tabloda açıklanan bölümlerinden mezun olmak, sağlık açısından görevini her türlü iklim şartlarında yapmasına engel durum olmamak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmak şartları aranacaktır.

memur alımı

Adaylardan İstenilen Belgeler

  1. Aday başvuru formu.
  2. 2 adet vesikalık fotoğraf.
  3. 2017 yılı KPSS Sonuç Belgesi.
  4. Yükseköğretim kurumu mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı sureti (Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği)

Başvuru

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 memur alımı ilanına başvurmak isteyen adaylar, 22 Kasım  2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Bakanlığın resmi internet sayfasından indirilecek başvuru formu ile birlikte ve istenilen belgeler ile birlikte, evre ve Şehircilik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına (Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:278 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ana Hizmet Binası Kat 1 Çankaya/ANKARA adresine) şahsen ya da postayla yapılmaktadır. İlanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon