DAEŞ Saldırı Hazırlığında Emniyetten Uyarı Geldi O Yerlere Dikkat - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Kasım 26, 2017

DAEŞ Saldırı Hazırlığında Emniyetten Uyarı Geldi O Yerlere Dikkat

Terör örgütü DAEŞ'in eylem planı içerisinde olduğuna ilişkin istihbaratlar alındı. Emniyet uyarıda bulunurken olası saldırı hedefleri kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Edinilen son dakika bilgilerine göre terör örgütü DEAŞ'ın itibar kazanmak için eylem peşinde olduğu bildirildi. Konuya ilişkin bir rapor hazırlayan istihbarat birimleri, bu kapsamda Türkiye'yi hedef alan örgütünün özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi, ikameti ve çalışma ofisi başta olmak üzere hedef olabilecek pek çok yerde tedbirlerin arttırılmasını istediler.

İstihbarat birimleri tarafındna hazırlanan raporda terör örgütünün eylemlerine ilişkin şu bilgiler ve hedeflere yer verildi:

- Toplu halde hareket eden yabancı turistlere,
- Yahudi ve Hristiyan vatandaşlara, din adamlarına,
- Yabancı misyon ve temsilcilerine,
- Alevi, Caferi, Şii vatandaşlarımız ile dernek, ibadet ve toplanma alanları ile etkinlik ve törenlerine,
- AVM, Metro, Marmaray ile Metrobüs durakları gibi kalabalık yerlere,
- Boğaz köprüleri ve Avrasya tüneli gibi simgesel önemi olan yerlere

Bu arada DEAŞ'ın PKK/KCK ve benzeri sol grupların etkinliklerine yönelik de saldırıda bulunabileceği vurgulandı.

İngiltere, Almanya ve Fransa'ya "Noel tehdidi" Geldi

Terör örgütü DAEŞ'in kendisine bağlı teröristlere, İngiltere, Almanya ve Fransa'da Noel zamanı sırasında saldırı düzenlemeleri için çağrıda bulunduğu ileri sürüldü.
The Epooch Times'ın haberine göre, BlackOps Cyber tarafından ele geçirildiği belirtilen fotoğraflarda DAEŞ'in, Noel öncesinde İngiltere, Almanya ve Fransa'ya saldırmayı hedeflediğine ilişkin uyarılar yer alıyor.

Fotoğraflarda, "Yakında sizin tatilinizde" ifadeleri, İngilizce, Almanca ve Fransızca olarak yer alırken, posterlerden birinde, Fransa'nın Paris kentinden bulunan Eyfel kulesinin önünde eli bıçaklı bir saldırgan bulunurken, diğer bir posterde ise İngiltere'nin başkenti Londra'nın en kalabalık caddelerinden biri olan Regent Street'te bir saldırganın önünde diz çökmüş Noel Baba resmediliyor.

Saldırıların Noel Bayramı sıralarından gerçekleşeceği tahmin edilirken, tehdit edilen hükümetler bir açıklamada bulunmadı..
Comments


EmoticonEmoticon