Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız Personel Alımı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Kasım 15, 2017

Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS Şartsız Personel Alımı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), bünyesinde bulunan açık pozisyonları kapatmak için dönemsel olarak personel alımı gitmektekdir. Kurum tarafından yakın zamanda yayınlanan ilana göre EGM, KPSS şartsız personel alımı yapacak. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün alım yapacağı kadrolara, adaylardan istenilen şartlara ve başvuru bilgilerine yazıdan ulaşabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı olmadan farklı pozsyonlarda 13 kişilik kadro ile alım gerçekleştirecek. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğü, 13 Kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtti. EGM Sözleşmeli Personel Alımı kadroları ise, Havacılık Dairesi Başkanlığına 3 Uçuş teknikeri ve 10 Helikopter Makinisti olmak üzere 13 kişi alınacaktır.

Adaylardan Aranan Şartlar

Emniyet Genel Müdürlüğü alım yapacağı 13 kişilik boş kadro için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak Sözlü ve/veya uygulamalı sınavdan başarılı olmak, Askerlik görevini yapmış veya yapmış sayılmak, yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, Uçuş teknisyeni için, Yükseköğretim Kurumlarının En Az Lisans Düzeyinde Eğitim Veren İlgili Bölümlerinden mezun olmak veya Çift motor Turbofan ve/veya turboprob tip intibakı bulunmak, Helikopter Makinisti için, S-70 tip intibakı bulunmak, Sağlık şartları Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ nın (ICAO) Annex1’ deki şartlara uygun olmak. Adaylar SINIF 1- UÇUŞA ELVERİŞLİDİR sağlık kurulu raporunu, ilgili hastanelerden kendi imkanları ile temin edeceklerdir. Adaylar bu şartları taşıdıkları durumunda başvurularını gerçekleştirebilirler.
egm

Başvurular Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. Adaylar başvurularını en geç 17 Kasım 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını istenilen belgeler ile birlikte bulundukları illerin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvuracaklardır. Resmi kurumlarca yayınlanmış olan ilanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum:


EmoticonEmoticon