İller Bankası KPSS 60 Puanla 155 Personel Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Kasım 06, 2017

İller Bankası KPSS 60 Puanla 155 Personel Alımı Yapıyor

İller Bankası, bünyesindeki personel ihtiyacını kapatmak için Devlet Personel Daire Başkanlığı üzerinden 155 sözleşmeli personel alımı ilanı yayınladı. Personel alımları farklı kadrolar için yapılacak olup, Adaylardan KPSS'den en az 60 puan almak şartı aranacak.

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden 06 Kasım 2017 tarihli yapılan duyuruya göre, İller Bankası 155 personel alımı yapacak. İller Bankası bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak amaçlı Bankaya Giriş Sınavı ile Genel Müdürlük ve Yurtiçi Hizmetler Birimi'ne Mühendis ve Tekniker alımı gerçekleştirecek. Alımlar tüm Türkiye genelindeki bir çok ilde yapılacaktır. Alım yapılacak il ve kontenjanlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Alım Yapılacak Kadrolar ve Kontanjanlar

İller Bankası bünyesine Mühendislik kadrosu ile, Genel Müdürlüğüne 10, Adana'ya 4, Antalya 1, Bursa 2, Diyarbakır 11, Elazığ 7, Erzurum 8, Eskişehir 1, Gaziantep 4, Kastamonu 9, Kayseri 5, Konya 4, Sivas 8, Trabzon 1 ve Van 10 olmak üzere toplamda 85 Mühendis alacak.

Tekniker kadrosu için, Adana 3, Ankara 3, Antalya 2, Bursa 3, Diyarbakır 7, Elazığ 2, Erzurum 4, Eskişehir 4, Gaziantep 4, İstanbul 4, İzmir 4, Kastamonu 4, Kayseri 4, Konya 4, Samsun 2, Sivas 5, Trabzon 4, Van 7 olmak üzere toplamda 70 kişilik kadro ile Tekniker alınacak.
ilbank personel alımı

Adaylardan Aranan Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sınav tarihi tibari ile Askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak,  İlgili mevzuat hükümlerine göre mali sektörde ve bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,,Diğer resmi veya özel kurum ve kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Mühendlsik kadrosu içi KPSSP1 ve Tekniker kadrosu için KPSSP93 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almış olmak şartları aranacaktır. Genel şartların yanında Mühendislik ve Teknikerlik kadroları için özel şartları da bulunmaktadır. Bunlar;

Özel Şartlar

Mühendislik Kadrosu için: En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylı Yabancı fakültelerden mezun olmuş olmak:

Tekniker kadrosu için: 2 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının İnşaat Teknikerliği ve Harita Kadastro Teknikerliği bölümlerinden mezun veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yabancı bölümlerden mezun olmuş olmak.

Başvuru

Başvuruda bulunacak adaylar, 06 Kasım 2017 tarihi ile 21 Kasım 2017 tarihlerinde başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, Bankanın web sayfasından ( www.ilbank.gov.tr ) doldurup JPEG formatındaki 4,5x6 ebatında vesikalık fotoğraflarını da ekleyerek elektronik ortamda göndereceklerdir. İlanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon