Jandarma KPSS 50 Puan ile 222 Memur Alımı Yapacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Kasım 07, 2017

Jandarma KPSS 50 Puan ile 222 Memur Alımı Yapacak

Sahil Güvenlik Akademisi ve Jandarma Genel Komutanlığı, açık pozisyonlarını kapatmak üzere 7 Kasın 2017 tarihli bildiriye göre personel alımı yapacak. Personel alımı için kontenjan 222 kişi ile olup, adaylardan aranan şartlar ve başvuru süreci hakkındaki tüm bilgilere yazıdan ulaşabilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyelerindeki memur eksikliğini karşılamak için farklı pozisyonlarda toplamda 222 kişilik kadro ile memur alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Başvurular internet üzerinden yapılacak olup, Adaylara Mülakat uygulanacaktır. Uygulamalı mülakat sınavı ile 02 Ocak 2017 ile 12 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahi  Güvenlik Akademisi Başkanlığı en az lise mezunu ve kpss en az 50 puan ile 72 memur alımı yapacak. 150 kişilik kadro ile de KPSS puanı en az lise düzeyinde ve 60 olmak şartı ile memur alımı yapacaktır.

Başvuru Şartları

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu boş kadrolar için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Lisans mezunları için KPSSP3 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, Herhangi bir kurumda sözleşmeli veya memur olarak çalışmıyor olmak, yapılcak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve . Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak şartları aranacaktır.
Jandarma Genel Komutanlığı

Başvuru

Jandarma memur alımı başvuruları başladı. Başvurular en geç 28 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar son başvuru günü en geç 17.00 a kadar sadece www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon