Jandarma KPSS 60 Puanla Zabıt Katibi Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Kasım 08, 2017

Jandarma KPSS 60 Puanla Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, bünyelerindeki personel ihtiyacını gidermek adına ortak olarak devlet personel başkanlığı üzerinden personel alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanda farklı pozisyonlar için alım yapılırken, Zabit Katipliği için de başvurular kabul edilmektedir. Adaylardan aranan şartlar ve başvurusu süreci detayları yazıdadır.

Jandarma Genel Komutanlığı 10 kişilik Zabıt Katipliği kadrosu için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak şartı ve en az önlisans mezunu olmak şartları aranacaktır.

İlginizi Çekebilir: Jandarma KPSS 50 Puan ile 222 Memur Alımı Yapacak.

Adaylardan Aranan Şartlar

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu boş kadrolar için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,Herhangi bir kurumda sözleşmeli veya memur olarak çalışmıyor olmak, yapılcak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve . Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranacaktır.
Zabıt katipliği özel şart olarak ise, Adalet, Adalet Meslek Eğitimi, Adalet Meslek Yüksek Okulu bölümlerinin birinden mezun olma şartları aranacaktır.
Zabıt Katibi

Başvuru

Jandarma Genel Komutanlığı Zabit Katibi alımı başvuruları başladı. Başvurular, en geç 28 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar son başvuru günü en geç 17.00 a kadar sadece www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon