Kadın Polis Alımı Yapılacak

     
İhtiyaç doğrultusunda belirli dönemlerde polis alımına giden Emniyet Genel Müdürlüğü, Yetiştirilmek üzere öğrenci alımı ilanları Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile yayımlanmakta olup, genel olarak alımların büyük bir çoğunluğu Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) için yapılmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü en son 19. dönem en az lise mezunu 10.000 erkek polis alımı gerçekleştirmişti. Alımlar POMEM'lere yapılmıştı. Fakat yayınlanan bu ilandan sonra polis özel harekat alımına ait hiçbir ilan yayınlanmadı.
Bayan Polis

2018'DE POLİS VE BAŞKOMİSER MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

Zam oranlarına göre, 3/1 dereceye sahip başkomiser maaşı 4 bin 804 liradan 5 bin 95 liraya yükseldi. Aradaki maaş farkı 291 lira oldu. 8/1 derecelik polis memuru maaşı 4 bin 201 liradan 4 bin 457 liraya yükseldi. Aradaki fark 256 lira oldu.
UNVANDERECENET MAAŞNET MAAŞNET MAAŞ
2017 TEMMUZ2018 (OCAK-HAZİRAN)MAAŞ ZAMMI
BAŞKOMİSER3/14.804 TL5.095 TL291 TL
POLİS MEMURU8/14.201 TL4.457 TL256 TL

KADIN PÖH ALIMI YAPILACAK

Yeni dönem alımlarda kadınlara kontenjan ayrılması için adaylar sosyal medya, forumlar ve diğer mecralar aracılığı ile bir araya geldi ve kadın Polis alımı sayısının arttırılması için taleplerini ilettiler. Bu konu daha önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de gündeme gelmişti.

Yeni dönemde kadın Polis memuru alımı kesin olarak yapılacak. Fakat tarih konusu henüz netleşmiş değil. Bizler bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve kadın polis memuru alımıyla ilgili herhangi bir gelişme olduğu zaman tüm bilgileri her zaman olduğu sitemizde yayınlamış olacağız. Eğer ilan yayımlandığından ilk haberdar olanlardan olmak istiyorsanız Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılma için tıklayın.
Polis alımlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

4 yorum

avatar

Hadi inşAllah ..
En az lise olsa bari.
Üniversite 3 şuan ben şimdi önlisans dese yapamam. Lisans dese hiç.

avatar

Allahım lütfen ��

avatar

Allahim lutfen dualarimi kabul et ve bu uniformayi serefle tasimayi nasip et lutfen

avatar

bir sey soracam bn işitme engelli yüzde 49 ama konuşuyorum polis olma sanslı varmı polis olmak istiyorum

Yorum Yaz