PTT'nin 60 Bin Personel Açığı Var! Alımlarda KPSS Kaldırılmalı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Kasım 13, 2017

PTT'nin 60 Bin Personel Açığı Var! Alımlarda KPSS Kaldırılmalı

Birlik Haber Sen Genel Başkanı Ömer Budak'ın PTT personel alımı ve personel açığı hakkındaki açıklamaları olay yarattı. Genel Başkan Ömer Budak'ın PTT işe alımlarında uygulanması gereken yol hakkındaki açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Birlik Haberleşme ve İletişim Çalışanları Sendikası (Birlik Haber-Sen) Genel Başkanı Ömer Budak PTT'nin personel açığı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Ömer Budak PTT'nin 2005 yılından itibaren büyük bir atılım içine girdiğini ifade etti.

60 BİN PERSONEL AÇIĞI VAR

Ayrıca Birlik Haber Sen Genel Başkanı Ömer Budak açıklamalarında atılım içine giren PTT'nin gün geçtikçe arttığını belirtti. Ömer Budak açıklamalarında şu anda Türkiye genelinde hizmet veren 40 bin PTT çalışanının olduğunu ve toplamda 100 bin çalışanın olması gerektiğini belirtti.

"BİR GİŞE MEMURU 300'E YAKIN İŞLEM YAPIYOR"

Buna göre Ömer Budak açıklamalarında "Bir kişi, iki-üç kişinin işini yapıyor. Bir gişe memuru 300'e yakın işlem yapıyor, posta dağıtıcısı dört-beş mahalleye birden bakıyor. Burada insanüstü bir gayret var. Bu nedenle PTT'ye en kısa zamanda alımların başlaması lazım." ifadelerine yer verdi.
PTT personel alımı

PTT KENDİ SINAVINI YAPMALIDIR

PTT personel alımlarında KPSS şartının kalkması gerektiğini ifade eden Ömer Budak PTT AŞ'nin anonim şirkete dönüştürülen bazı kurumlar gibi işe alımlarda kendi sınavını yapması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Ömer Budak personel alımlarının liyakata dayalı mülakatla yapılabileceğini söyledi.

"KİMSE BU KİŞİYE SENİ ALMIYORUM DİYEMEZ"

Konu ile ilgili olarak açıklamalarında devam eden Birlik Haber Sen Genel Başkanı Ömer Budak açıklamalarında "Örneğin bir postacı KPSS'den 100 almış, fakat fiziki olarak engelleri var. Boyu 150 santimetre veya kalça çıkığı var. Bu kişi posta dağıtıcılığı yapamaz ama mülakat olmazsa KPSS'si 100 olduğu için kimse bu kişiye 'Seni almıyorum' diyemez. Onun için mülakat olmalı." diyerek KPSS'nin kalkması gerektiğini vurguladı.

"HER ŞEY SINAVLA"

Son olarak Ömer Budak açıklamalarında "Bu şirketin çok daha büyümesi, dünyadaki şirketlerle yarışması, içerideki liyakatlı çalışanlarla sağlanır. Onun için kurum yöneticisi, başarılı çalışanı tespit edip işin başına getirecek, başarısı doğrultusunda görev verecek, başarısız olursa görevden alacak. Şu an PTT'de bu sistem yok. Her şey sınavla." açıklamasını yaptı.

isbasvurulari.net olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz ve PTT personel alımına ilişkin herhangi bir gelişme yaşanır yaşanmaz bunu sizlerle paylaşacağız. Kamu kurumlarının personel alımı ilanlarından ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon