Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60 Puanla Personel Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Kasım 08, 2017

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS 60 Puanla Personel Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan ile personel alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. İlana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı, KPSS en az 60 puanla memur alımı yapacak.
Adaylardan aranan başvuru şartları ve diğer tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. Başvurular Kasım ayında başlayacak olup, Aralık ayında sona erecektir.

Hangi Pozisyonlara Alım Yapılacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine toplamda 14 kişilik boş kadro için memur alımı yapacak. Adaylardan aranan en temel şart KPSS'den en az 60 puan almış olmak gerekiyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı; 1 Elektrik Mühendisi, 3 Endüstri Mühendisi, 1 Elektronik Mühendisi, 1 Makine Mühendisi, 1 Gemi İnşa Mühendisi, 1 Şehir Plancısı, 1 Uzman, 1 İngilizce Mütercim, 1 Uluslararası İlişkiler ve Araştırma Uzmanı, 1 İş Hukuku ve Sözleşme Uzmanı, 1 radyo Televizyon Uzmanı ve 1 Sosyal Medya uzmanı olmak üzere toplamda 14 memur alacak.

Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacağı kadrolar için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak ve 2017 yılı Ocak ayı itibari ile 36 yaşını bitirmemiş olmak, Herhangi bir kamu kurumda Sözleşmeli subay, Sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak görevinden feshedilmemiş olmak veya halen çalışmıyor olmamak, ilan edilen kadro seviyesine göre unvanın gerektirdiği niteliklere sahip olmak şartları aranmaktadır.
Sahil Güvenlik Komutanlığı

Başvuru

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuruları 13 kasım 2017 tarihi itibari ile 15:00 başlayacak olup 06 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını ww.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. İlanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon