Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayınlandı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Kasım 09, 2017

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayınlandı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, en az lise mezunu uzman erbaş alımı yapacak. Başvurular başladı. Adaylardan aranan başvuru şartlarını ve diğer tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Daire Başkanlığı üzerinden farklı kadrolarda uzman erbaş alımı ilanı yayınladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımına başvuru yapacak adaylardan en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır. Adaylardan aranan diğer şartlar ve alım yapılacak pozisyonlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Alım Yapılacak Branşlar

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş ilanına göre, İkmal ( Aşçı ), Kurbağa Adam, Serdümen, Şoför, Muhafız ve Telsizci branşlarında alım yapacak.

Başvuru Şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacak olduğu Uzman Erbaş adaylarından, Askerlik görevini yapmış olmak veya yapıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, 2017 yılının Ocak ayı itibari ile 25 yaşından büyük olmamak, Hala askerlik yapanlar için son başvuru tarihi (06 Aralık 2017) itibariyle terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 06 Haziran 2018 tarihinde terhis belgesini alabilecek durumda olmak), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, TSK ya daha önce Subay, Astsubay, Uzman jandarma ve Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Yapılacak yazılı sınavdan başarılı olmak, En az 164 cm olmak ve boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uyumlu olmak ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak şartları aranmaktadır.
Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı

Başvuru

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı başvuruları başladı. Başvuru yapacak adaylar, başvurularını en geç 06 Aralık 2017 saat 14:00'a kadar başvurularını yapmış olmaları gerekmektedir. Başvurular sadece Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi internet sitesi olan www.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapılacaktır. Adaylar ilanın tam metnine ulaşarak, ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve tabloları inceleyebilirler. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon