Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Kasım 29, 2017

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapıyor

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ihtiyaç doğrultusunda dönemsel olarak personel alımına gitmektedir. Personel alımları kurumun internet sitesinde veya Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yayınlanan ilanlar ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı'nda yayınlanan ilana göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, farklı pozisyonlarda bünyesine sözleşmeli memur alımı yapacak. Alım yapılacak kadroları ve adaylardan aranan başvuru şartlarını yazımızda paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

Uluslararası İlişkiler (2 kişi), Hukuk (1 kişi), İşletme (1 kişi), Havacılık Mühendisi (1 kişi), Çevre Mühendisi (1 kişi), Harita Mühendisi (1 kişi) kadrolarına memur alımı gerçekleştirilecek.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü

Kimler Başvuru Yapabilir?

ivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilana, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartları taşıyanlar, 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olanlar, en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının ilgili fakültelerinden mezun olan adayların yanı sıra görevini yurtiçinde ve yurtdışında yapmaya engel hali bulunmayanlar, KPSS'den en az 75 alanlar ile YDS'den en az C seviyesi puana (70) sahip olan adaylar başvuru yapabilecek. 

Başvuru

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları başlamış olup, son başvuru tarihi 01.12.2017 olarak açıklanmıştır. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır. İlanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon