TCDD 704 Memur Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Kasım 17, 2017

TCDD 704 Memur Alımı Yapıyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bağlı olduğu kurumlarla birlikte toplamda 704 personel alımı yapacak. Alımlar,  KPSS 2017/2 merkezi atama kapsamında olup, lise, önlisans ve üniversite mezunları faydalanabilecek. İşte detaylar.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları TCDD, açıktan ve merkezi atamalar ile memur alımları gerçekleştirmektedir. TCDD alımlarını kendi bünyesi ve bünyesinde bulunan ortaklık kurumları için gerçekleştirmektedir.

KPSS 2017/2 atamaları kapsamında bir çok kamu kurumu personel alımı yapıyor. Yapılan alımlardan en çok merak edilen kamu kurumlarından bir tanesi TCDD idi ve ÖSYM'nin bugün KPSS 2017/2 merkezi atamasına ilişkin tercih kılavuzunu yayımlamasının ardından tüm kadrolar kamuoyuna duyuruldu. Buna göre hangi kurumun hangi mezuniyet için kaç kişilik memur alımı yapacağı öğrenildi. Bizlerde kılavuzu inceleyerek, TCDD ve bağlı olduğu kurumların personel alımının hangi mezuniyet derecesinde ne kadar kadro ayrıldığını sizlerle paylaşıyoruz.

TCDD PERSONEL ALIMI

DEVLET DEMİRYOLLARI TAŞIMACILIK A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Ortaöğretim: 129
Önlisans: 22
Lisans: 15
TOPLAM: 166

T.C.DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Ortaöğretim: 2
Önlisans: 333
Lisans: 216
TOPLAM: 551

TÜRKİYE DEMİRYOLU MAKİNALARI SANAYİİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Ortaöğretim: 0
Önlisans: 0
Lisans: 2
TOPLAM: 2
TCDD personel alımı

TÜRKİYE LOKOMOTİF VE MOTOR SANAYİİ A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Ortaöğretim: 0
Önlisans: 1
Lisans: 6
TOPLAM: 7

TÜRKİYE VAGON SANAYİİ A..Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Ortaöğretim: 3
Önlisans: 2
Lisans: 10
TOPLAM: 15

Yukarıda TCDD ve bağlı olduğu ortaklık kamu kurumlarının kaç kişilik memur alımı yapacağı verilmiştir. En az ortaöğretim mezunu olmak üzere toplam 704 kişilik atama yapılacaktır.

BAŞVURU

Başvurular KPSS 2017/2 merkezi atama kapsamında yapılmakta olup, aday başvuruları kabul edilmeye başlanmıştır. adayların  23 Kasım 2017 tarihleri arasında müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.
Comments


EmoticonEmoticon