Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 32 Memur Alıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Aralık 03, 2017

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu 32 Memur Alıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 32 boş kadro ile bünyesine farklı pozisyonlarda memur alımı gerçekleştirecek. En az lise mezunu olan adaylar ilana başvuruda bulunabilecek. Kurum, yapacağı alım için adaylara giriş sınavı sistemi uygulayacak ve sınavdan başarılı olan olanlar boşta bulunan pozisyonlara yerleştirecektir. Giriş Sınavı sözlü olarak yapılacaktır. BDDK memur alımı kadroları ve başvuru süreci hakkındaki bilgileri aşağıda paylaşıyoruz.

Alım Yapılacak Kadrolar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesine, "İstatistikçi", "Mühendis", "Teknisyen", "Hemşire", "Arşiv Memuru", "Memur" ve "Sekreter" kadrolarında toplamda 32 kişi alacak olup alımlar İstanbul ili için geçerli olacaktır.

Buna göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 2 İstatikçi, 1 Mühendis, 15 memur, 1 Hemşire, 2 Arşiv memuru, 9 Sekreter ve 2 Teknisye alımı yapacaktır. Bu kadrolara alımlar en az lise mezunu olmak üzere Lisans ve Önlisans mezunları alınacaktır. Bu yönde adaylardan, Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartları da istenecektir. İstenilen puan bilgileri başvuru kılavuzunda belirtilmiştir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz.
BDDK

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Yapılacak olan güvenlik ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, banka Kanununa göre, çalışmasına engel bir şey olmamak şartları aranacaktır.


Başvuru

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, başvurularına 06 Aralık 2017 tarihi saat 14:00 itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 14 Aralık 2017 saat:16:00'a kadar Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) online erişim suretiyle ulaşılabilecek "Başvuru Formu"nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması suretiyle yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. İlanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon