Buralarda Çalışan Taşeronlar Kadroya Alınmayacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Çarşamba, Aralık 13, 2017

Buralarda Çalışan Taşeronlar Kadroya Alınmayacak

Taşeronların kadroya alınmasıyla ilgili çalışmalar hızla devam ederken, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Mehmet Şimşek, kadroya alınmayacak taşeron işçiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte kadroya alınmayacak taşeronlar.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan taşeron işçilere verilecek olan kadro açıklamalarının ardından konuyla ilgili olarak yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Binlerce kişiyi ilgilendiren taşeron işçiler ne zaman kadroya alınacakları ve bulundukları birimlere kadro verilip verilmeyeceğini merak etmeye başladı.

Binlerce taşeron işçisinin merak ettiği bu sorulara cevapları Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, açıklık getirdi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TRT habere açıklamalar yaparak kadroya alınacaklara KİT’lerin dahi olup olmayacağı söyledi.Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklanan bu kadrolara KİT’lerin dahil olması yanlış olur ifadesini kullandı. İşte o açıklama
taşeron

KİT’lerin kadroya dahil edilmesinin son derece yanlış olacağını dile getiren Mehmet Şimşek, "Bunlara örnek vererek;
"Türkiye Petrolleri ne iş yapacak, tabiki petrol çıkarır. Bunlar kimle rekabet ediyor Shell ile rekabet ediyor. Bunlar da olay herkesin bildiği üzere maliyet meselesi değildir. Bazı hizmetlerin aslında kaliteli bir şekilde ve daimi olarak arz edecek şekilde yerine getirilmektir. Özel sektörde çalışma hızlı ve verimli bir şekilde ilerlerken, bizler görüyoruz ki kamuda bu performans düşük bir şekilde ilerliyor"dedi.
 İlginizi çekebilir: Kızılay KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor.
Comments


EmoticonEmoticon