Dışişleri Bakanlığı Şoför Alımları Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Aralık 14, 2017

Dışişleri Bakanlığı Şoför Alımları Yapıyor

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, şoför pozisyonu için 10 kişilik boş kadro ile personel alımı ilanı yayınladı. Kamuoyuna duyuru, Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yapıldı. Alımlar sözleşmeli personel statüsünde gerçekleştirilecek olup, en az lise mezunu olan adaylar ilana başvuruda bulunabileceklerdir. Dışişleri Bakanlığı şoför alımı ilanı için adaylardan aranılan şartlara ve başvuru süreci hakkındaki bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Adaylardan Aranılan Şartlar

Dışişleri Bakanlığı alım yapacağı şoför kadrosu için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSB gurubundan KPSSP94 puan türünden puan almış olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak, En az 3 yıllık D Sınıfı Sürücü belgesine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir kamu kurumundan sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak, yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak şartları aranacak olup adayların başvuru tarihleri içerisinde başvuru yapmaları gerekmektedir.

dışişleri bakanlığı şoför alımı

Başvuru

Başvurular 2018 yılında başlayacak olup buna göre 02 Ocak 2018 tarihi ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında iadeli taahhütlü posta veya kargo yoluyla T.C. Dışişleri Bakanlığı, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Merkez Personeli Şubesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 8 06100 Balgat – Ankara adresine yapılacaktır. İlanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum:

 1. neden D sınıfı tırmı sürdürecekler,alacaları kişiler belli,sadece formalite,ama 2019 gelecek ALLAH tan hayırlısı.....

  YanıtlaSil
 2. Muharrem_1987@ hotmail.com.tr
  Muharrem Yılmaz
  İstanbul/tuzla
  Paketleme

  YanıtlaSil


EmoticonEmoticon