EGM 36 Bin Polis Alacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Aralık 14, 2017

EGM 36 Bin Polis Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), yıl içerisinde dönemsel olarak polis alımına gitmektedir. İlanlar Polis Akademisi'nin internet sitesinde yayınlanarak, kamuoyuna duyurulmaktadır. İlanlara başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Her yıl büyük rakamlarda personel alımı yapan kurum, bünyesine 36 bin polis memurunu katmayı hedefliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü 36 bin polis alımı 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek. Yapılacak polis alımlarının mezuniyet ve sınıflara göre dağılımını sizlerle paylaşıyoruz.

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak  katıldığı POMEM mezuniyet töreninde önemli açıklamalarda bulundu. 14 sene içerisinde 49 bin polis öğrencisinin mezun edildiği ve 2018 yılı sonuna kadar bu sayının 85 bine çıkartılmasının hedeflendiği duyuruldu. Buna göre 2018 yılı sonuna kadar 36 bin kadın ve erkek polis alımının gerçekleştirilmesi beklenmektedir.
polis alımı

Mezuniyet ve Sınıflara Göre Dağılım Nasıl Olacak?

Lise mezunları içi ne kadarlık kadro ayrılacak net bir ifade yok fakat en fazla 2 bin ile 3 bin arasında lise mezunu polis alımının yapılması beklenmekte olup geriye kalanların tümü önlisans ve lisans mezunlarından yapılacaktır. 23 bin kişilik polis alınacağı düşünülürse 10 bin PÖH, 10 bin normal polis, 2 bin lise mezunu polis ve bin lisans mezunu komiser yardımcısı alımı yapılabilir. Ancak 36 bin kişilik polis alımı yapılırsa dağılımdaki sayılar artacaktır. Polis alımı ilanı yayımlandığında ilk haberdar olanlardan birisi olmak istiyorsanız, Facebook grubumuza katılmayı unutmayın. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın.
Polis alımı ilanlarına sitemizden ulaşabileceksiniz.

1 yorum:

  1. binlerce polis alıyorlar bir türlü bana çıkmadı o kadar başvuru yaptım tamamen kısmet işi gibi

    YanıtlaSil


EmoticonEmoticon