İçişleri Bakanlığı Personel Alımı İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Aralık 19, 2017

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı İlanı Yayınladı

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 18
adet İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapacağını Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilan ile kamuoyuna duyurdu. Personel alımlarında adaylardan KPSS şartı aranacak olup, KPSS puan sıralamasına göre 108 kişi giriş sınavına girmeye hak kazanacak. Giriş sınavı İçişleri Bakanlığı tarafından Ankara'da 06 Mart 2018 tarihi ile 09 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Aranan diğer şartlara ve başvuru süreci hakkındaki tüm bilgilere yazıdan ulaşabilirsiniz.

Başvuru Şartları

İçişleri Bakanlığı alımını yapacağı memur adaylarından, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar ve aşağıdaki şartlar aranacak.

- En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtiçi veya yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak,
- Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak ve 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP23 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.
İçişleri Bakanlığı personel alımı

Başvuru

Sınava başvurular 08 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 12 Ocak 2018 tarihinde sona erecektir. Buna göre 12 Ocak 2018 tarihinde İçişleri Bakanlığı resmi sitesi olan www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde yayınlanacak olan sınav başvuru linki üzerinde yer alan “2018 yılı İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcılığı Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile erişip, elektronik ortamda doldurarak başvuru yapacaklardır. İlanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon