Jandarma Genel Komutanlığı 8.000 Kadın Personel Alacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Aralık 21, 2017

Jandarma Genel Komutanlığı 8.000 Kadın Personel Alacak

Jandarma Genel Komutanlığı, personel ihtiyacını karşılamak için bünyesine 8.000 kadın subay ve astsubay alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Jandarma Genel Komutanlığı'nın yapmayı planladığı 8.000 kadın subay ve astsubay alımına ilişkin detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından açık olan pozisyonlara son günlerde adamlar devam ederken, yapılan Açıklama ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı da bünyesindeki personel istihdamını karşılamak adına alımlar yapacağını açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda verilen bilgiye göre gerçekleşecek olan alanlar subay, astsubay ve JÖH olarak yapılacak.
kadın jandarma

Personel alımı konusunda Titiz davranan Jandarma Genel Komutanlığı, terörle mücadele başta olmak üzere birçok alanda artık kadınların da yer almasını istemesi üzerine yeni yılla birlikte 2019 yılında erkek oranını dengelemek adına toplamda 8 bine yakın bayan Subay ve Astsubay alımı yapacak.Kadın subay ve astsubaylar komando olarak da artık görev alabilecekler. En Zorlu şartlarda görev yapabilecekolan kadın personele her zaman komando eğitimi verilecek. Bilindiği üzere İlk kadın jandarma komando birliği geçtiğimiz günlerde göreve başlarken, bu alımlarla bunların sayısı da önemli ölçüde artış gösterecek.
Şu ana kadar Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan kadın personel sayısı oran olarak yüzde 1 şeklinde görünürken oranın toplamda gerçekleşecek alımlarla birlikte yüzde 10’a çıkarılması hedefi konulmuştur.

8 bin kadın subay, astsubay ve JÖH alımı ilanlarına sitemizden ulaşabileceksiniz. Jandarma personel alımı ilanını takip etmek için Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuz için tıklayın.

4 yorum:

  1. lise mezunu alınacak mı boy ve kilo sartı varmı

    YanıtlaSil
  2. lise mezunu alım yapılacak mı boy ve kilo sartı varmı

    YanıtlaSil
  3. Allahım inşallah önlisans mezunu bayan alımı da yapılsın yaşımız 26 oldu çok istiyorum lütfen bizleride çağırın KPSS puanım 64 boyum 164 içime vura vura kaldım

    YanıtlaSil


EmoticonEmoticon