Maliye Bakanlığı Lise ve Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Aralık 01, 2017

Maliye Bakanlığı Lise ve Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapıyor

İhtiyaç doğrultusunda dönemsel olarak personel alımına giden Maliye Bakanlığı, 1 Aralık 2017 tarihi itibariyle Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınladığı ilanla birlikte bünyesine personel alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Maliye Bakanlığı memur alımları sözleşmeli personel statüsünde gerçekleştirilecektir. Kurum bünyesine Önlisans mezunu 2 Tekniker ve Lise Mezunu 3 Teknisyen alımı yapacak. İlana başvuru şartlarını karşılamak koşuluyla lise, önlisans ve lisans mezunları başvurabilir. İşte Maliye Bakanlığı memur alımı başvuru şartları

Adaylardan Aranan Şartlar Neler?

Maliye Bakanlığı alım yapacağı bu kadrolar içni adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 35 yaşını doldurmamış olmak, Erkek adaylar içni askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve Görevni yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak şartları aranacaktır. 
Bunun dışında adaylardan özel olarak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden puan almış olmaları, Üniversitelerin Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi bölümlerinin Önlisans mezunu, Üniversitelerin İklimlendirme - Soğutma, Soğutma ve Havalandırma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun ve Lise mezunları için, Orta öğretim kurumlarının Sıhhi Tesisat ve Kalorifer, Sıhhi Tesisat - Isıtma, Sıhhi Tesisat Kalorifercilik-Isıtma, Tesisat Teknolojisi (Isıtma ve Sıhhi Tesisat) alanlarından birinden mezun olmak şartları aranacaktır.
Maliye Bakanlığı

Başvuru

Başvuru yapacak adaylar, başvurularını 04 Aralık 2017 tarihi ile 15 Aralık 2017 tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular, www.pergen.gov.tr adresinde bulunan "Sözleşmeli Tekniker ve Sözleşmeli Teknisyen Yerleştirme Başvuru Formu"nu doldurmak ve mezuniyete ilişkin diploma örneğini Başvuru Formuna eklemek suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır. İlanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon