Merkez Bankası 42 Personel Alacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Aralık 01, 2017

Merkez Bankası 42 Personel Alacak

Merkez Bankası kendi internet sitesinde yayınladığı duyuruya göre bünyesindeki eksik pozisyonları kapatmak adına farklı kadrolar için KPSS şartlı ve KPSS şartsız personel alımı yapacak. Merkez Bankası'nın personel alımı yapacağı kadroları, başvuru için adaylardan aranan şartları ve başvuru süreci hakkındaki detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Merkez Bankası yayınladığı 2 farklı ilan ile Ekonomist ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplamda 45 kişilik alım yapacak.
Alınacak Kişi Sayısı: 12 Ekonomist
Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Sözleşmeli
Çalışma Yeri: Araştırma ve Para Politikası Genel Müdürlüğü (5 kişi), Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü (2 kişi), Piyasalar Genel Müdürlüğü (1 kişi), Strateji ve Kurumsal Yönetim Genel Müdürlüğü (2 kişi), Yapısal Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü (2 kişi)

Alınacak Kişi Sayısı: 30 Güvenlik Görevlisi
Çalışma Şekli: Tam zamanlı/Sözleşmeli
Çalışma Yeri: İdare Merkezi ve Şubeler
Merkez Bankası personel alımı

Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası alım yapacağı 42 kişilik kadro ile adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve Başka bir kuruluşa mecburi hizmet yükümü olmamak şartları aranır.

Özel Şartlar

Güvenlik Görevlisi Alımı İçin;

En az lisans veya Önlisans meunu olmak, 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP1 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, En az 175cm boyunda olmak, Askerliğini yapmış olmak, Erkek olmak ve Bankanın güvenliğini sağlamasına engel olabilecek bir rahatsızlığı bulunmamak şartları aranır.

Ekonomist Alımı İçin;

Banka tarafından daha önce yapılan Ekonomist alımlarının mülakat aşamasında elenmemiş olmak, İyi derecede İngilizce bilmek, Yurtiçi veya Yurtdışı eğitim veren be üniversitelerin denkliği YÖK tarafından onaylanmış olan ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak şartları aranır.

Başvuru

Başvuru yapacak adaylar başvurularını en geç 15 Aralık 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular başlamış olup, başvuru işlemleri ve diğer aşamalar sadece Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi internet sayfasından yapılacaktır. İlanların tam metinlerini incelemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.
Güvenlik görevlisi ilanının tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Ekonomist alımı ilanın tam metnine ulaşmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon