SGK 50 Memur Alıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Aralık 22, 2017

SGK 50 Memur Alıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bünyesine personel alımı yapacağını açıkladı. Yapılan duyuruya göre Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesine 50 memur alımı yapacak. Başvuru şartları ve adayların izlemesi gereken yollara yazıdan ulaşabilirsiniz.

2017 yılının sonuna doğru yaklaşırken kamu kurumları personel alımlarına hız verdi. Bu bağlamda Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak amaçlı 50 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. Buna göre adayların Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesin katılabilmeleri için aranan niteliklere uygun olmaları gerkemektedir. Ayrıca adaylardan 2017 yılına iat Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak şartı aranacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu alım yapacağı Müfettiş Yardımcısı kadrosu için adaylara Giriş sınavı yapacaktır. Giriş sınavının yazılı sınavı 17 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır.

Adayların sınava katılabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavına göre puan sıralaması alınarak çıkan sonuca göre adaylar Sınav tarihi günü Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, ZiyabeyCad. No.6 Balgat/ ANKARA adresinde sınava katılacaklardır.
SGK memur alımı

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu alımını yapacağı Müfettiş Yardımcısı kadrosu için adaylardan, 2018 yılı Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından yapılan 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP22 veya KPSSP48 puan türlerinden en az 80 puan ve üzeri almış olmak, en az dört yıllık eğitim veren fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadive idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği lan ve YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak şartları aranmaktadır.
Başvuru şartlarına başvuru yapacak adaylar başvuru belgesi ile birlikte istenilen diğer bilgi ve belgeleri Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına vermiş olmaları gereklidir ve Başvuru süreleri içerisinde başvuru yapmaları şarttır. Başvuru tarihleri dışında başvuru yapan adayların başvuruları geçerli sayılmayacaktır.

BAŞVURU

Adaylar başvurularını, 29 Ocak 2018 tarihi ile 09 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri şarttır. Başvurular,  Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı (Simon Bolivar Caddesi No. 23 Çankaya/ANKARA) adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak. Ayrıca postada yaşanacak gecikme sonucunda kurum sorumlu olmaz ve adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru formunu, Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının yukarıda belirtilen adresinden ya da www.sgk.gov.tr web sitesinden temin ederek KPSS sonuç belgesi, Başvuru formu, iki adet fotoğraf ile birlikte başvuru yapılır. Başvurusunu yapan adaylar ise daha sonradan Kurum Başkanlık, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ile grup başkanlıkları binalarında asılmak ve Kurumun internet sitesinde (www.sgk.gov.tr) yayınlanmak suretiyle açıklanacaktır.
Comments


EmoticonEmoticon