Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan ile 9.500 Personel Alıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Ocak 01, 2018

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan ile 9.500 Personel Alıyor

2018 yılının ilk büyük personel alımı ilanı yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı, bünyesindeki açık pozisyonları kapatmak için 9.500 kişilik boş kadro ile farklı pozisyonlarda personel alımı yapıyor. İlanın yayınlanmasıyla birlikte başvurular da başladı. Adaylardan aranan başvuru şartlarına ve diğer tüm detaylara yazıdan ulaşabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatındaki Sözleşmeli pozisyonlara farklı kadrolarda alım yapacak. Adaylar başvuru yapabilmeleri için 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre kadroya girecekler.

Alım Yapılacak Kadrolar

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliği için toplamda 9 bin 500 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtti. Bu yönde Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-B sözleşmeli olarak 3 bin Kur'an Kursu Öğreticisi, 6 bin İmam-Hatip ve 500 Müezzin Kayyım olmak üzere 9 bin 500 kişi alacak.

Başvuru Şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuru yapabilir. Buna göre adaylardan, Kur'an Kursu Öğreticisi için Bayan olmak, Hafız olmak, Adayların görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Hala Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında sözleşmeli olarak açılmıyor olmak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından B grubu puan durumuna göre lise mezunları için KPSSP122, Önlisans mezunları için KPSSP123 ve Lisans mezunları için KPSSP124 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak şartları aranacaktır.
Diyanet

Başvuru

Adaylar başvurularına başladılar. Buna göre Diyanet işleri Başkanlığı personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar en geç 16 Ocak 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurular, (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığı ile 4-B Sözleşmeli (KKÖ,İ-H,M-K) Alımı (SÖZPER-2017-II) sınav başvuru formunu dolduracaklardır.

Başvuru formunu elektronik ortamda dolduran adaylar, sınava katılabilmeleri için istenilen belgeler ile birlikte herhangi bir il Müftülüğüne 08:30 ile 16:30 saatleri arasında şahsen başvuru yapmaları gereklidir. Ayrıca ilan hakkında daha detaylı bilgi almak için ilanın tam metini inceleyebilirsiniz. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon