Kamuya En Az 110.000 Personel Alınacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ocak 09, 2018

Kamuya En Az 110.000 Personel Alınacak

 2017 yılında pek çok kamu kuruluşuna personel alımı yapılsa da yapılan bu alımlar memur olmak isteyen adaylardan bazılarını pek tatmin etmemişti. 2018 yılında kamu kurumlarının yapacağı personel alımı hakkında hükümet kanadından çok önemli bir açıklama geldi. Başbakan Binali Yıldırım, kamu personel alımlarını bekleyen adaylara müjdeyi verdi. 2018 yılında kamuya en az 110 bin yeni personel alımı yapılacak.  Peki hangi kurum kaç kişilik alım yapacak? İşte tüm detaylar.

Kamu kurumları bünyelerinde bulunan personel açığını gidermek için yılın belli dönemlerinde personel alımı yapmakta ve bu alım ilanları kendi web siteleri üzerinden veya ilgili kariyer siteleri üzerinden kamuoyuna duyurulmaktadır. Personel alımları Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda yapılmakta olup yine her bakanlık alım yapacağı personel sayısını Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda da kamuoyuna paylaşmaktadır.
memur

Geçtiğimiz günlerde hükumet kanadından yapılan açıklama da kamuya 2018 yılında 110 bin memur alınacağı duyuruldu. Buna göre farklı kamu kurumlarının 2018 yılında 110 bin memur alımı yapacağı öğrenildi. Hangi kurumun kaç personel alacağı bilgisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hangi Kurum Kaç Personel Alacak

Milli Eğitim Bakanlığı - 20 Bin Kişi
Sağlık Bakanlığı - 36 Bin Kişi
Adalet Bakanlığı - 15 Bin Kişi
Diyanet İşleri Başkanlığı - 9 Bin 500 Kişi
Gençlik ve Spor Bakanlığı 10 Bin 900 Kişi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı - Bin 500 - 2 Bin Kişi
Üniversitelere - 4 Bin Kişi
Hastanelere - 7 Bin Kişi

Yukarıda 2018 yılı içerisinde personel alımı yapacak olan kurumları ve bu kurumlara ayrılan kontenjanları paylaştık. Bu liste içerisine yeni kurumların da eklenmesi bekleniyor. İlanlar yayımlandıkça sizleri bilgilendireceğiz. Kamu personel alımı ilanlarından haberdar olmak istiyorsanız, Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın
Comments


EmoticonEmoticon