MSB 398 Memur Alımı Başvuruları Başladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Ocak 04, 2018

MSB 398 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı'nın 398 memur alımı başvuruları başladı. Başvuru detayları ve adaylardan aranan şartları sizlerle paylaşıyoruz. İşte personel alımına ilişkin tüm detaylar...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yayınlamış olduğu ilan ile bünyesine Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvetler Komutanlıklarına istihdam etmek üzere 398 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. Yayınlanan ilan, alım bekleyen adayları sevindirdi. Başvuruda bulunacak olan adayların aranılan şartları taşımaları gerekmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Milli Savunma Bakanlığı adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve Herhangi bir kurumda Devlet Memurları kanununa göre çalışmıyor olmak, Herhangi bir Terör örgütü üyesi olmamak ve bulaşmamış olmak, En az lise mezunu olmak, Sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak ve bunu rapor ile belgelemek şartları aranmaktadır.
Ayrıca adaylar bu boş kadrolara başvuru yapabilmeleri için, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacaktır.
MSB memur alımı

Başvurular Başladı

Memur alımı başvuruları başladı. Adayların başvurularını en geç 12 Şubat 2018 tarihi saat 17:00'a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi olan www.msb.gov.tr adresi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sırasında size aday Numarası verilecek olup daha sonra bu aday numarası ile başvuru bilgilerini değiştirebilir ve başvurularını kaydedebilirsiniz. 

Daha sonra 26 Şubat 2018 tarihinde Ön Başvurusu kabul edilen adayların listesi Milli Savunma bakanlığı resmi internet sitesinde ilan edilecektir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için ve alım kadrolarına ulaşmak için aşağıdaki sizlerle paylaştığımız ilanın tam metnini inceleyebilir ve başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. İlanın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon