Sağlık Bakanlığı 55 Bin Personel Alacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Perşembe, Ocak 11, 2018

Sağlık Bakanlığı 55 Bin Personel Alacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, personel alımı bekleyen adaylara müjdeli haberi sonunda verdi. Bakan, yaptığı bir açıklama ile Sağlık Bakanlığı bünyesine 2018 yılında 55 bin personel alımı yapılacağını duyurdu. Bakan Demircan, personel alımlarının yanında çalışma koşullarının iyileştirilmesi için de çalışmalar yürütüldüğünü açıklamalarına ekledi. İşte Sağlık Bakanlığı'nın 55 bin personel alımına ilişkin detaylar.

Sağlık Bakanlığı, ülkemizde en çok personel alımı yapan kurumlardan olup, adayların en çok beklediği ilanların başında gelmektedir. Sağlık Bakanlığı cephesinden yapılan açıklama da 2018 yılının başından sonuna kadar toplam 55 bin memur ve personel alımı yapacağı duyuruldu. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak ve detaylar nedir?

Çalışma Şartları İyileştiriliyor

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Sağlık alanında çalışan binlerce personelin şartlarını daha iyi bir hale gelmesi adına yasal bir çalışma yaptıklarını ifade ederiz,” beklenilen yıpranma payı, emekliliği hak ettikten sonraki emekli maaşlarındaki düşüklük ile gerçekleştirmiş oldukları performansta ki ölçütler, başta olmak üzere bazı alanlarda başlayan çalışmalar bittikten sonra bunları sizlerle paylaşacağız”dedi.
Sağlık Bakanlığı

Hangi Pozisyonlara Alım Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı, 2018 yılı içerisinde aşağıdaki pozisyonlar ve kontenjanları kadar alım yapmayı hedeflemektedir.
  • 27 Bin - Ebe ve Tüm Sağlık Personelleri
  • 9 Bin - Doktor
  • 19 Bin - İşçi

İlk Atama Mart Ayında Yapılacak

MHP Antalya Milletvekili Ahmet Selim Yurdakul tarafından yapılan açıklama Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüşme yaptıklarını ve yaptıkları görüşme de  56 bin memur alımı konusunda ilk atamanın Mart ayında yapılacağı müjdelendi. Buna göre atamaların iki hafta sonra kademe kademe yapılması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı geçen yıl bünyesine 10 bin işçi alacaktı. Fakat bu alımlar 2018 yılına sarktı. 2018 yılında da 9 bin işçi alınacağı duyurulunca toplamda alınacak işçi sayısı 19 bin olmuş oldu. Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanları yayınlanır yayınlanmaz sitemizde paylaşacağız. Kamu personel alımlarından haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. Facebook sayfamızı takip etmek için tıklayın.

1 yorum:


EmoticonEmoticon