TSK 43 Bin Askeri Personel Alacak Kadro Dağılımı Belli Oldu - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Ocak 09, 2018

TSK 43 Bin Askeri Personel Alacak Kadro Dağılımı Belli Oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bünyesinde yer alan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ihtiyaç doğrultusunda dönemsel olarak personel alımları yapmaktadır. Bu bağlamda TSK, 2018 yılı içerisinde farklı kadrolarda toplamda 43 bin askeri personel alımı yapacak. Açıklama bizzat bakanlık tarafından yapıldı. Peki alımlar nasıl gerçekleştirilecek? Başvurular ne zaman başlayacak? Yapılacak askeri personel alımlarında rütbe dağılımı nasıl olacak? Tüm bu bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. 2018 yılı içerisinde yapılacak alımların sadece erkeklerden oluşmayacağı, bayanlar için de kadro ayrılacağı tahmin ediliyor.

Rütbelere Göre Dağılım

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2018 yılı başından sonuna kadar subay, astsubay, uzman erbaş çavuş ve sözleşmeli er rütbeleri için toplam 43 bin kişilik askeri personel alımı yapacaktır. Peki rütbelere göre dağılım nedir?
  • 3 bin 755 subay
  • 5 bin 375 astsubay
  • 13 bin 213 uzman erbaş
  • 20 bin 595 sözleşmeli er
Yukarıda verilmiş olan rütbeler için yine yukarıda verilen sayı kadar askeri personel alımları gerçekleştirilecektir. Peki alımlar ne zaman yapılacak ve nasıl yapılacak.
TSK

Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 43 bin askeri personel alımı 2018 yılı sonuna kadar yapılacaktır. İlanların net olarak hangi tarihlerde yayımlanacağı bilinmiyor fakat önümüzdeki süreçte yakın bir tarih içerisinde ilanların yayımlanması beklenmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri personel alımı ilanları yayınlanır yayınlanmaz haberdar olmak istiyorsanız, Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuz için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon