Adalet Bakanlığı Kaç Bin Memur Alacak? Boş Kadro Sayısı Belli Oldu - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Şubat 13, 2018

Adalet Bakanlığı Kaç Bin Memur Alacak? Boş Kadro Sayısı Belli Oldu

Ülkemizin en önemli kamu kurumların olan Adalet Bakanlığı, aynı zamanda personel alımı en çok beklenen kurumlardan bir tanesidir. Yıl içerisinde çeşitli pozisyonlara ihtiyaç doğrultusunda personel alımı yapan Adalet Bakanlığı'nın 2018 yılı içerisinde kaç bin kişilik alım yapacağı merak konusuydu. isbasvurulari.net olarak Adalet Bakanlığı'nın yapmış olduğu resmi duyuruyu baz alarak kaç bin kişilik boş kadro olduğunu sizlerle paylaşıyoruz. İşte tüm detaylar

Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile 2018 yılına ilişkin performans programını duyurdu ve kamuoyuna toplam boş kadro sayısını ilan etti.
Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan performans programına göre toplam 54 bin 614 kişilik boş kadronun olduğu görülmektedir. Peki hangi pozisyonlar için toplam kaç bin kişilik boş kadro bulunuyor? Teknik hizmetler sınıfı kadrolarından bin 629 Genel idare hizmetleri sınıfında 33 bin 304, hakim savcı sınıfında 8 bin 418, sözleşmeli personel 4/b statüsünde 3 bin 616, yardımcı hizmetler sınıfında 2 bin 917 boş kadro yer alıyor. Sözleşmeli personel 4/c kadrolarından 2.479,  sağlık hizmetleri sınıfından 1.591 ve eğitim öğretim hizmetleri sınıfından 660 kişi olmak üzere toplam 54 bin 614 kişilik boş kadro bulunuyor.
Adalet Bakanlığı memur alımı

ADALET BAKANLIĞI'NA KAÇ BİN MEMUR ALINACAK?

Adalet Bakanlığı toplam 54 bin 614 kişilik boş kadrosu bulunmaktadır. Peki kaç bin memur alımı yapılacak. Buna göre bu sene en az 10 bin kişilik alımın yapılması bekleniyor ancak ilerleyen günlerde alınacak olan karar ile bu kadro sayısı daha da artırılabilir. Adalet Bakanlığı personel alımı ilanları yayınlanır yayınlanmaz sitemizde paylaşıyor olacağız. Personel alımı ilanlarından haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon