Dedelerinizin Hangi Savaşta Şehit Olduğunu Öğrenin - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Şubat 18, 2018

Dedelerinizin Hangi Savaşta Şehit Olduğunu Öğrenin

Milli Savunma Bakanlığı'nın yeni uygulamaya soktuğu hizmeti ile 1853 yılına kadar dedelerinizin hangi savaşta şehit olduğunu öğrenebileceksiniz. Sorgulama ekranına nasıl erişebileceğinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Kamu kurumlarına ait bilgilerin sanal ortama entegre edilmesi her geçen gün çeşitleniyor. Geçtiğimiz günlerde e-devlet üzerinden faaliyete geçen alt soy üst boy bilgisi ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes 1800'lü yıllara kadar soy ağaçlarını görüntüleyebiliyordu. Milyonlarca kişinin sisteme erişmek istemesi nedeniyle bu hizmet bir süreliğine durdurulmuş, daha sonra tekrar aktif hale getirilmişti.

Şimdide vatandaşların ilgisini çekecek yeni özellik kamuoyuna sunuldu. Milli Savunma Bakanlığı aracılığı ile yapılan açıklamala da dedelerinizin hangi savaşta şehit olduğunu artık öğrenebileceksiniz. Peki bu özellik nedir? Hizmete erişim e-devlet üzerinden mi sağlanacak? Tüm detayları aşağıda açıklıyoruz.
deden hangi savaşta şehit oldu

1853 YILINA KADAR LİSTE YAPILDI

Milli Savunma Bakanlığının sunmuş olduğu hizmet ile 1853 Kırım Savaşı, 1877-1878 Osmanlı- Rus Savaşı, 1897 Osmanlı-Yunan Savaşı, 1911 Trablusgarp Savaşı, 1912-1913 Balkan Savaşı, 1914-1918 Birinci Dünya Savaşı, 1919-1922 İstiklal Savaşı, 1950-1953 Kore Savaşı ve 1974 Kıbrıs Barış Harekatı savaşlarında kimlerin şehit olduğu, şehit olan kişilerin doğum yerleri, isim soy isimleri ve doğum tarihleri detaylı bir şekilde kamuoyuna duyuruldu.

Eğer sizlerde dedelerinizin savaşlara katılıp katılmadığını, savaş sırasında şehit olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız http://msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele linkini kopyalayarak tarayıcılarınızın url bölümüne ekleyin ve git tuşu yani enter tuşuna basınız. Karşınıza çıkan arama bölümünden tüm detayları öğrenebilirsiniz.
Comments


EmoticonEmoticon