Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen Alımı İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazartesi, Şubat 19, 2018

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen Alımı İlanı Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen alımı bekleyen adaylar için müjdeyi verdi. Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre Duyuruya göre Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin Öğretmen alım ilanını yayımladı. Başvuru şartları, Başvuru Bilgileri ve diğer detaylar şöyledir.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfasında yayımlanan ilana göre 20 bin kişi alınacak. Uzun zamandır ilanı beklenen ilan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 Mart Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru Ve Atama Duyurusu yayımlandı. Bunun üzerine kılavuz yayımlandı ve adaylar kılavuza göre başvurularını yapabilecek. Buna göre başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve bu nitelikler sonucuna göre adaylara sınav yapılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Mezun olunan yükseköğretim programı, Bakanlığın öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak, Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak, 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, memurluktan veya öğretmenlikten atılacak herhangi bir ceza almamış olmak, Yurtdışında eğitim görmüş olanlar için gerekli denkliğe uygun olmak niteliklerini taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.
Öğretmen Alımı

BAŞVURU

Başvuru yapacak adaylar başvuru işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirledirler. Buna göre başvurular, (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden) yapılacak olup başvuru sonucuna göre adaylara sözlü sınav yapılacak. Ayrıca Milli Eğitim bakanlığının yayımlamış olduğu sınav takvimine göre sözlü sınav merkezlerinin ilanı 02 Mart 2018 tarihinde ilan edilecek daha sonra ise 08 Mart 2018 tarihinde tercih işlemleri alınacaktır. Buna göre 14 Nisan 2018 tarihi ile 05 Mayıs 2018 tarihleri arasında sınav yapılacaktır. Aşağıda sizlerle paylaştığımız sınav takviminden detayları alabilirsiniz.
Ekran Görüntüsü
Not: Sözlü sınav sonuçlarının ilanı, sonuçlara ilişkin itiraz ve atama sürecine ilişkin diğer hususlar daha sonra http://meb.gov.tr ile http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir.
İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar https://ikgm.meb.gov.tr/www/2018-mart-sozlesmeli-ogretmenlige-basvuru-ve-atama-duyurusu/icerik/792  bağlantısı üzerinden detayları öğrenebilirler. Ayrıca Buraya tıklayarak ilanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Kaynak-İşinolsa
Comments


EmoticonEmoticon