TBMM 40 Memur Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Pazar, Şubat 04, 2018

TBMM 40 Memur Alımı Yapıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ihtiyaç doğrultusunda dönemsel olarak personel alımına gitmektedir. Personel alımları kurumun resmi internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyurulmaktadır. İş başvuruları da yine internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. TBMM yayınlamış olduğu ilana göre bünyesine 40 daimi memur alımı gerçekleştirecek. Alım yapılacak kadrolar, TBMM memur alımı şartları ve başvuru süresi hakkındaki tüm bilgilere yazıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM tarafından geçtiğimiz haftalarda memur ve personel alımı ilanı yayımlandı. Buna göre Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM açacağı kursa müracaatları alıyor ve kurs sonucunda toplam 40 memur alımı gerçekleştirecektir. Adaylardan özel olarak, dört yıllık eğitim veren fakültelerin Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler bölümlerinden mezun olmuş veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak ve ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından P1, P2, P3, P4, P18, P23, P28, P29, P38 veya P43 puan türlerinden en az birinden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır. Yine adayın 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
TBMM personel alımı

Başvuru Bilgileri

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM tarafından kamuoyuna ilan yayımlandı ve 40 memur alımı başvuru süreci başladı halen devam ediyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? Adayların kesin kayıtlarını 5 Şubat 2018 tarihine kadar https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi linki aracılığı ile gerçekleştirebilecektir. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon