Sağlık Bakanlığı 9 Bin Personel Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mart 30, 2018

Sağlık Bakanlığı 9 Bin Personel Alımı Yapıyor

Ülkemizin önemli kurumlarından olan Sağlık Bakanlığı ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezuniyetleri arasından  9 bin kişilik boş kadro ile personel alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılacak kadrolara göre dağılım ve diğer tüm detaylar haberimizde

Sağlık Bakanlığının Mart ayı içerisinde atama yapacağı kamuoyuna daha önce duyurulmuştu. Buna göre adaylar kamuoyuna konu hakkında duyuru yapılmasını beklerken Maliye Bakanlığı tarafından dün Sağlık Bakanlığına atama için izin verildi ve toplam 9 bin memur alınacağı belirtildi.

Buna göre isbasvurulari.net ekibi olarak bizler ve tüm Sağlık Bakanlığından atama bekleyen adaylar branşlara göre dağılım beklerken konu hakkında açıklama geldi ve branşlara göre dağılım belli oldu. Yayımlanan kadrolara bakıldığında hem ortaöğretim, hem ön lisans hem de lisans düzeyinden Sağlık Bakanlığının atama yapacağı görülmektedir. Peki branşlara göre dağılım nedir?

Branşlara Göre Dağılım

kadro dağılımı
Yukarıda ki görselde belirtildiği gibi Sağlık Bakanlığı biyolog, çocuk gelişimcisi, ebe, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, fizyoterapist, hemşire, iş ve uğraşı terapisti, odyolog, perfüzyonist, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, psikolog pozisyonları için toplam 9 bin memur alımı yapacaktır.

Buna göre mezuniyetlere göre dağılıma bakıldığında ise lisans düzeyinden 6 bin 845 personel önlisans düzeyinden 829 personel ve lise mezunu düzeyinden bin 326 memur alımı yapılacaktır. Yakın zamanda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden yeni bir duyuru gelmesi ve başvuruların hangi tarihlerde yapılacağına yönelik duyurunun yapılması bekleniyor.
Comments


EmoticonEmoticon