Tapu ve Kadastro KPSS 60 Puanla 125 Memur Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mart 30, 2018

Tapu ve Kadastro KPSS 60 Puanla 125 Memur Alımı Yapıyor

İhtiyaç doğrultusunda dönemsel olarak personel alımı yapan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlükleri, 48 şehirde 125 kişilik yeni bir ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre adayların başvuruda bulunması için KPSS'den en az 60 puan almaları gerekmektedir. Tapu ve Kadastro personel alımına ilişkin tüm detaylara yazıdan ulaşabilirsiniz.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur personel alımı gerçekleştiriyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur eksikliğini karşılamak amaçlı toplamda 125 kişilik boş kadro ile alım yapacak. Buna göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere farklı bölgelerden 125 kişilik kadro ile Szöeleşmeli olarak Arşiv uzmanı alacağını belirtti. Adaylar 657 sayılı devlet memurları kanuna göre istihdam edilecek ve bu yönde adaylara KPSS puan sıralamasına göre sınav yapılacaktır. Adayların KPSS puan durumlarına bakılacak olup kadro sayısının 4 katı kadar aday sınava çağrılacaktır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü alımını yapacağı Arşiv Uzmanı kadrosu için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki, 1,4,5,6,7 ve 8. maddelerindeki genel şartları taşımak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan ve üzeri puan almış olmak, En az dört yıllık eğitim veren Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak ve Sözleşmeli personel olarak istihdam edilemez kararı almamış olmak şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.
tapu ve kadastro

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 kişilik ilan için başvuruları başladı. başvurular en geç 13 Nisan 2018 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Eskişehir, Denizli, Kastamonu, Sivas, Şanlıurfa ve Yozgat ilerinin herhangi birine şahsen yapılacaktır. Adaylar başvuru formuna ve istenilen belgelere (www.tkgm.gov.tr) adresi üzerinde bulunan “Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu”'na ulaşacaklardır. Ayrıca ilanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İlanın tam metni için tıklayın.
Comments


EmoticonEmoticon