YSK 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Cuma, Mart 09, 2018

YSK 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yayınladığı ilan ile bünyesine en az lise mezunu 345 Zabıt Katibi alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu. İlana ilişkin tüm detaylara yazıdan ulaşabilirsiniz.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanın detaylarına bakıldığında Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımının yapılacağı görülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 549 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımında farklı kadrolarda personel alımı da yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı toplamda 549 memur alımı yapacaktır.

BAŞVURU DETAYLARI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımı için başvurular başlamış olup, adaylar başvurularını 16 Mart 2018 tarihi mesai bitimine kadar yapacaklardır.

Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımına ilişkin başvurular başvurularını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle gerçekleştirilecektir.
Yüksek Seçim Kurulu

ZABIT KATİBİ MAAŞLARI NE KADAR?

Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam etmekte olan zabıt katipleri ne kadar maaş alıyor? Buna göre zabıt katipleri ortalama olarak 3 bin lira civarı maaş almaktadır. Tabi bu tutar kişinin lise, ön lisans veya lisans mezunu olması durumuna göre değişiklik göstermekte olup yine kişinin ailesinin durumu, görev yaptığı il ve çocuğunun olup olmama durumuna göre değişebilir.

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kapsamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartları aranmaktadır.


ÖZEL ŞARTLAR

Söz konusu ilanda zabıt katibi alımına ilişkin bazı özel şartlar belirtilmiştir. Zabıt katibine alımına ilişkin özel şartlarda "Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak." ifadelerine yer verildi.
Comments


EmoticonEmoticon