17 Bin Bekçi Alımı Yapılacak - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Nisan 10, 2018

17 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Bekçi alımı bekleyen adaylara sonunda müjdeli haber geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 17.000 kişilik bekçi alımı yapılacağını kamuoyuna duyurdu. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine bekçi sınıfları açıldı ve bu sınıflara yeniden personel alımları yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz sene ortalama 7 bin, 7 bin 500 kişilik bekçi alımı yapıldı ve 7 bin kişilik alım yapılmamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile bekçi alımına 10 bin kişilik kadronun daha ihdas edildiği belirtildi. Buna göre geçtiğimiz seneden kalan 7 bin alım ve bu sene yeni ihdas edilen 10 bin kişili daha bekçi alımı kadrosu bulunmaktadır.

17 BİN BEKÇİ ALINACAK! 

bekçiler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan  açıklama ile kamuya bu sene 17 bin bekçi alımı yapılacağını müjdeledi. Bu alımların 7 bini geçtiğimiz seneden kalmak üzere olup 10 bin kişilik alımın ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yapılacağı belirtildi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında gece herkesin rahat bir şekilde olabilmesi için yeniden bekçi kadrolarının açıldığını belirtti. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı da İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlı olduğu için bekçinin görev yapacağı mahalle hangi kuruma aitse bekçi Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlerini sürdürecektir. Alımların ne zaman yapılacağına yönelik henüz resmi bir açıklama yok ancak 17 bin bekçi alımına ilişkin duyuru gelirse www.isbasvurulari.net ekibi olarak sizlere konu hakkında açıklama yapacağız. Bekçi alımlarını takip etmek için Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Facebook grubumuza katılmak için tıklayın.
Bekçi Alımı Şartları Neler?
Comments


EmoticonEmoticon