Sağlık Bakanlığı 9.000 Memur Alımı İlanı Yayınladı - Kamu ve Özel Sektör Personel Alımı İlanları

Salı, Nisan 10, 2018

Sağlık Bakanlığı 9.000 Memur Alımı İlanı Yayınladı

Sağlık Bakanlığı personel alımlarını bekleyen adaylara müjdeli haber sonunda geldi. Sağlık Bakanlığı 9 bin memur alımı ilanı yayınladı. Alım yapılacak pozisyonlar ve başvuru süreci hakkındaki tüm detaylara yazıdan ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre 9 bin kişilik memur personel alımı kadro dağılımı duyurulmuştu. Ancak ilanın kılavuzu ve başvuru tarihleri belli değildi. Son dakika olarak Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan duyuruya göre Sağlık Bakanlığı 9 Bin Memur Personel alım ilanı yayımlandı.
Sağlık Bakanlığı personel alımı
Söz konusu olan yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinden 657 sayılı Devlet memurları kanunun 4. maddesinin B Fıkrası ile 663 sayılı kanunun hükmünde kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile Lise, Önlisans ve lisans mezunu olan 9 bin kişilik Sözleşmeli Sağlık Personeli alınacak. Buna göre, Lise, ön lisans ve lisans mezunu memur alımı yapılacak olup toplam 9 bin kişilik atama yapılacaktır. Buna göre mezuniyetlere göre dağılıma bakıldığında ise lisans düzeyinden 6 bin 845 personel önlisans düzeyinden 829 personel ve lise mezunu düzeyinden bin 326 memur alımı yapılacaktır.
kadro
İlgili tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlanacak olup Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 tercih Kılavuzu ile 9 bin Memur Personel alımı yapacak. Buna göre adaylar tercihlerini 11 Nisan 2018 tarihi ile 18 Nisan 2018 tarihleri arasında yayımlanacak Tercih kılavunzdan belirtilen kurallara göre ÖSYM İnternet sitesi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ile ve şifreleri ile yapabileceklerdir.
Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarını tercih etmek isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü eğitimi almış adayların, 16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 17.00 ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.
Comments


EmoticonEmoticon